A Minnesota és a Los Angeles simán nyert, a Chicago bravúrt ért el

:

:

Vasárnapról hétfõre virradóra öt mérkõzéssel folytatódtak a WNBA küzdelmei. Összefoglaló a játéknapról.

Sorozatban negyedik sikerét aratta a magára találó Minnesota Lynx. A címvédõ 88-73-as gyõzelmet ünnepelhetett a Las Vegas Aces otthonában. A Lynx már az elsõ negyedben 10 pontos elõnyre tett szert és végig vezettek. A 32-20-as harmadik etap pedig végleg eldöntötte a meccset, melyen Maya Moore 23, míg Sylvia Fowles 20 ponttal vezette gyõzelemre csapatát. Az Aces színeiben Kayla McBride 18, Kelsey Plum 15 ponttal zárt.

Nem volt nehéz dolga a Los Angeles Sparks alakulatának a New York Liberty ellen. Úgy értek el 80-54-es sikert, hogy már a félidõben 16 pontos elõnnyel gazdálkodhattak. A Liberty igyekezett látótávolságban maradni. A negyedik negyed elsõ perceinek 11-0-s hazai futása azonban azt jelentette, hogy nem kerülhették el a kiütést. Riquna Williams 25 ponttal lett a Sparks legeredményesebbje. A másik oldalon Amanda Zahui jutott 19 egységig.

A játéknap meglepetését a Chicago Sky okozta, akik 97-88-ra legyõzték a fáradtan és idegesen játszó Phoenix Mercury-t. A Sky 28-16-ra ellépett az elsõ negyed végére. A Mercury azonban még idõben megfogta a meccset, a félidõre 8 pontot ledolgoztak a hátrányukból. A harmadik negyedben pedig fordítani is tudtak, de a játékrészben igencsak felpörögtek az események. Brittney Griner-t egy ütés miatt három perccel a harmadik etap vége elõtt kiállították. A Sky eközben egy 11-2-es futást csinált, így az utolsó 10 percnek 69-60-as elõnyrõl vághattak neki.

A záró szakaszban még 4 egységre visszajött a Mercury, de fordítani nem tudott. A Sky-nak a riválisa minden felzárkózási kísérletére volt válasza. Soproni játékosok teljesítményét is követhettük. A Sky színeiben Alaina Coates négy és fél percet töltött a pályán, 4 pont, 2 lepattanó került a neve mellé. Yvonne Turner a Mercury alakulatában szintén négy percet kapott. A Sky legeredményesebbje a 20 pontos Allie Quigley volt, de ki kell emelni Courtney Vandersloot 14 pontját, 12 gólpasszát és 6 lepattanóját.

A Seattle Storm 97-76-ra gyõzte le a Dallas Wings csapatát. Csalóka a végeredményben megjelenõ nagy különbség. A csapatok 33 percen át fej-fej mellett haladtak, 7 perc 56 másodperccel a meccs vége elõtt még 71-70-re ment a Wings. A következõ öt és fél percben nem találtak be, ez idõ alatt 22-0-s futást mutatott be a Storm. Breanna Stewart 28 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el, míg a másik oldalon a 23 pontos Liz Cambage lett a legeredményesebb.

A Connecticut Sun négymeccses nyeretlenségi sorozatát megtörve 87-78-ra verte az Indiana Fever-t. Szoros mérkõzés alakult ki, ahol a negyedik negyedben 65-62 után tudta egy 10-0-s futással állva hagyni riválisát a Sun. A 20 pontos Rachel Banham lett a gyõztes alakulat legeredményesebbje. A Fever együttesében Erica McCall három és fél percet töltött a pályán.

Dallas Wings – Seattle Storm 76-97 (26-29, 16-20, 22-19, 12-29)
Los Angeles Sparks – New York Liberty 80-54 (18-12, 25-15, 18-14, 19-13)
Chicago Sky – Phoenix Mercury 97-88 (28-16, 19-27, 24-21, 26-24)
Indiana Fever – Connecticut Sun 78-87 (18-23, 27-20, 15-19, 18-25)
Las Vegas Aces – Minnesota Lynx 73-88 (11-21, 22-18, 20-32, 20-17)