A New York Liberty szépített a WNBA döntőjében

New York Liberty - Las Vegas Aces 87-73 (21-18, 22-22, 18-10, 26-23)

WNBA Finals 2023
Barclays Center Brooklyn, NY

New York Liberty: Ionescu 9/9, Vandersloot 12/3, Stewart 20/3, Jones 27/12, Laney 12/6. Csere: Thornton 6/6, Sabally, Willoughby, Johannès 1, Dolson.

Las Vegas Aces: Young 8, Plum 29/15, Gray 11/3, Wilson 16, Stokes. Csere: Bell, Clark 9/3, George, Colson, Coates.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-1 a Las Vegas Aces javára.

Fotó: WNBA

A WNBA 2023-as döntőjének harmadik mérkőzésén a New York Liberty 87-73-ra legyőzte a Las Vegas Aces-t, ezzel 2-1-re módosította az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állását. A Las Vegas Aces gárdájából Chelsea Gray a negyedik negyedben sérülés miatt kiesett, mely akár a finálé teljes menetét is megváltoztathatja.

A Las Vegas Aces a két hazai mérkőzését magabiztosan nyerte a döntőben. A New York Liberty a Barclays Center telt házas közönsége előtt a párharc életben tartásáért játszott vasárnap. A telt ház jelen esetben 17143 nézőt és lenyűgöző hangulatot jelentett. A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, de jó távoli dobásokkal hamar kisebb lépéselőnybe került a New York Liberty. Sabrina Ionescu a csapata ötödik tripláját értékesítette az első szakaszban, amikor 21-12-re módosította az állást. Innen azonban a negyed végére 21-18-ra felzárkózott a Las Vegas Aces.

Fotó: WNBA

A második etap legelején Kelsey Plum hármasával 21-21-nél egyenlítettek a vendégek. A hullámzó találkozón ezt követően 31-23-nál ismét megugrott 8 ponttal a New York Liberty. A félidő utolsó három percébe érve azonban 37-34-re újra felzárkózott az Aces és innentől kezdve nagy különbség nem alakult ki. A félidőben 43-40-re ment a Liberty. A hazaiaknál a 18 pontos Jonquel Jones volt a legeredményesebb, míg a vendégeknél a 15 egységnél járó Kelsey Plum. A harmadik negyed elején 8-0-s futással erősítette meg a vezetését a Liberty. 51-40-nél először nőtt kétszámjegyűre a differencia. Az Aces hosszúra nyúlt kosárcsendjét Chelsea Gray törte meg. Összességében viszont stabilan tartotta előnyét a házigazda.

Fotó: WNBA

A harmadik szakasz felénél 53-43 állt az eredményjelzőn, majd 60-46-ra is ellépett a Liberty. A harmadik negyedet végül 18-10-re nyerte a hazai alakulat, mely a 15 mezőnykísérletéből 7-et értékesített ebben a 10 percben. Az Aces-nél ugyanez a mutató 22-ből 4 volt. A záró szakasznak 61-50-ről vágtak neki a csapatok. Az Aces 67-56 után A’ja Wilson 5 pontjával 67-61-re szépített. Úgy nézett ki, hogy akár nyílt is lehet a végjáték. A vendégek felzárkózására Breanna Stewart válaszolt. Az igazi fordulatot azonban nem ez hozta el. 69-61-nél az utolsó négy percbe érve ugyanis a lábát fájlalva nagy fájdalmak közepette kért cserét Chelsea Gray. A folytatásban nem volt kérdés a győztes kiléte. Kelsey Plum még két triplát értékesített, de a New York Liberty összességében magabiztosan tartotta kézben a hajrát és megérdemelt sikert aratott.

A Liberty 87-73-as győzelme alkalmával Jonquel Jones 27 ponttal lett a legeredményesebb, míg Breanna Stewart 20 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el. Csapatszinten a New York Liberty a 30 triplakísérletéből 13-at értékesített és összességében 52%-al dobott mezőnyből. Az Aces nem tudott ezúttal ennyire hatékony lenni támadásban. A 29 pontos Kelsey Plum lett a legeredményesebbjük, míg A’ja Wilson 16 ponttal és 11 lepattanóval jegyzett dupla-duplát. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc 2-1-re módosult. Folytatás szerdáról csütörtökre virradóra a brooklyn-i Barclays Centerben. Ha Chelsea Gray sérülése súlyos, akkor könnyen lehet, hogy egy új párharc kezdődik.