Zsíros Akadémia Kőbánya – Vasas Akadémia/A 48-88 (13-18, 11-24, 16-19, 8-27)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2024 - helyosztó
Játékvezetők: Marton Péter, Tóth Kitti, B. Németh Kristóf

Zsíros Akadémia Kőbánya: Pásztor 3, Fodor 12, Szeles 10/3, Takács 2, Bodnár 7. Csere: Sárközi 2, Gonda 2, Oldal-, Zwick 7, Kemény 3, Benkó-, Berecz-.

Vasas Akadémia/A: Suvotic 21/12, Szoboszlai 13/3, Kendelényi 7, Czirkos 22/6, László 3. Csere: Felső-, Vigh 12/3, Schannen 2, Révész-Veres-, Vágó 3/3, Dúl 3, Harmati 2.

Fotó: Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs – Németh József

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntőjében a Vasas Akadémia/A elsöprő 88-48-as győzelmet aratott a Zsíros Akadémia Kőbánya ellen, így a Vasas az ötödik, a Kőbánya a hatodik helyen zárt.

Szorosan kezdődött a mérkőzés első negyede, 13-18 volt az állás. A második játékrészben a Zsíros Akadémia Kőbánya zóna védekezésre váltott, ami ellen jól támadott a Vasas, és hárompontosokkal átdobták a védelmet, így félidőben 42-24-re vezetett a Vasas Akadémia/A.

A nagyszünetet követően még hellyel-közzel tartotta ellenfelével a lépést a Kőbánya, azonban már ekkor 20 pontos különbség, 40-61-es állás alakult ki. Az utolsó negyedben felőrölte ellenfelét a Vasas, és végül 40 pontos győzelmet arattak. A Vasas Akadémia/A az ötödik, míg a Zsíros Akadémia Kőbánya a hatodik helyen zárta a junior “A” döntőt.