Európa Kupa: egy jó negyed és Drammeh extrája kevés volt a PINKK elsõ gyõzelméhez

:

:

A PINKK Pécsi 424 hazai pályán 74-61-es vereséget szenvedett a Reyer Venezia gárdájától az Európa Kupa 5. fordulójában és ezzel továbbra is nyeretlen a sorozat idei kiírásában.

Az Európa Kupa sorsolását látva a magyar csapatok közül a PINKK esetében maximum azzal lehetett kalkulálni, hogy az utolsó két hazai meccsre még legyen matematikai továbbjutási esély. Ez nem valósult meg, így hasonló szituációba kerültek Ruják Nóráék, mint tavaly. Akkor a Landes ellen kellett hazai pályán tét nélküli meccset vívniuk és arra az összecsapásra nem sikerült felpörögni. Az alapvetõ volt, hogy most annál nagyobb koncentrációra és motivációra lenne szükség. Erre ezúttal nem lehetett panasz, a játék többi elemével viszont nem lehetnek elégedettek a PINKK-nél.

Az idei szezon Európa Kupa meccseihez képest kifejezetten jól kezdett a PINKK. Már az elsõ öt percben 2-4 ponttal elõrébb jártak a pécsiek. A folytatásban pedig Drammeh és Handy ponterõs játékával egészen 21-14-re ellépett Sandro Orlando gárdája. A negyed hajrájában Drammeh beütötte  a második hibáját és miután le kellett cserélni, megtört a kezdeti lendület. Az elsõ szakasz végére 21-20-ra felzárkózott a Velence. A második negyedben már fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az olaszok jól szedték a lepattanókat (a félidõben 25-15-re vezettek ebben a mutatóban) és amikor Pan triplája behullott, 31-30-nál elõször vezetett a Reyer Venezia. A félidõt Handy duplája zárta, így a szünetben 34-33-ra ment a PINKK.

A harmadik negyed elején hiába folytatta eredményes játékát Drammeh és Handy, a társaikban nem volt pont. Ahogy az olaszoknak elkezdtek a távoli és a középtávoli dobásaik kicsit jobb százalékkal beesni, úgy kezdett növekedni a különbség. A harmadik negyed végén 52-46-ra vezetett a Reyer Venezia. A játékot faultok tették töredezetté: Handy egy felesleges technikaival már negyedik hibáját gyûjtötte és Vucetic is négy hibánál járt, míg Drammeh háromnál. A záró szakasz elején még 55-52-re felzárkózott a PINKK, de ebben a meccsben hazai részrõl ennyi volt. Három olasz triplával a 10 pontot is átlépte a különbség, innen pedig már nem mutatkozott visszaút a PINKK-nek. Pécsi oldalon Drammeh 24 pontnál állt meg, de a 45-28-ra elveszített lepattanócsata mellett nemzetközi meccset nem lehet szorossá tenni. Az pedig visszatérõ probléma a PINKK-nél, hogy a padról nem érkezik pont. Az olaszok kispadja 27, a magyar együttesé 5 pontot szerzett.

PINKK Pécsi 424 – Reyer Venezia 61-74 (21-20, 13-13, 12-19, 15-22)