Eva Lisec dupla-duplája Montenegróban

:

:

Szerdán este felkészülési mérkõzésen mérte össze az erejét Podgoricában Montenegró és Szlovénia. A hazaiak a második negyedtõl végig vezetve 72-59-es gyõzelmet arattak, de a vereség ellenére a szlovénoknál Eva Lisec ismét dupla-duplát ért el.

A találkozón Montenegró már úgy lépett pályára, hogy a napokban hivatalossá vált: sérülés miatt az egyik legmagasabban jegyzett játékosuk Jelena Dubljevic nem lehet ott az Európa-bajnokságon. Roberto Iniguez dolgát ráadásul az is nehezítette, hogy az elsõ negyedben Iva Perovanovic is megsérült ezen az összecsapáson. A szlovén együttesben a kezdõben kapott helyet a szekszárdi hármas. Ez azt jelenti, hogy a folyamatosan térdproblémákkal játszó Sandra Pirsic is vállalta a mérkõzést és várhatóan a kontinenstornát is.

A pontszegény elsõ negyed végén 9-4-re vezetett Montenegró. A második negyedben a hazaiak 7-10 pont között állandósították a különbséget. A félidõben 30-22-re mentek. A döntést a harmadik negyed hozta el, mely során 18 ponttal is vezetett Montenegró. A játékrész végére 52-38-ra felzárkózott Szlovénia és innentõl kezdve a záró szakaszban 10 pont környékén mozgott a mérkõzés. A 28 pontos Milica Jovanovic vezérletével magabiztos hazai siker született.

A szlovén együttesben Eva Lisec közel 32 perc alatt 14 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el. Maja Erkic 25 és fél perc alatt 5 pontot és 2 lepattanót szerzett. Sandra Pirsic pedig 24 perc alatt 5 ponttal és 3 lepattanóval zárt.

Montenegró – Szlovénia 72-59 (9-4, 21-18, 22-16, 20-21)