Fontos győzelem Izrael ellen, negyeddöntőben a Győr

FIBA 3x3 Women's Series - Prague Stop 2023
Prága, Csehország
Miroslava Jovicin, Alexandr Rulyov

Győr: Bach Boglárka 3, Medgyessy Dóra 3, Hegedűs Janka 4, Böröndy Vivien 6.

Izrael: Hadar Hadad 2, Drew Edelman 2, Dor Saar 6, Daniel Raber 2.

A prágai FIBA 3×3 Women’s Series torna második mérkőzésén a Bach Bogi, Böröndy Vivi, Hegedűs Janka, Medgyessy Dóra alkotta privát csapatunk 16-12-re múlta felül Izraelt, ezzel bejutott a torna negyeddöntőjébe.

Már az első pillanattól kezdve nagyon fizikális csata folyt a pályán. Bő egy percig még csak kosár sem született, majd Hegedűs Jankát faultolták, aki a hibáért egy büntetőt dobhatott, s amit sikerrel értékesített. Ezzel tehát lányaink kerültek lépéselőnybe. Nem kellett azonban sokat várni, s izraeli oldalról érkezett az egyenlítő kosár. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a vezetés azonban végig a Győré maradt. Öt percre a végétől 5-3-at mutatott az eredményjelző. Ekkor Izrael váltott ritmust, s bár a tempót javarészt ők diktálták, az előny Medgyessy-éké maradt, sőt, Böröndy Vivi egy kulcsfontosságú távolit értékesített, amivel háromra nőtt a differencia. Izraeli időkérés következett.

Visszatérve megint csak Böröndy brillírozott. Extrább megoldások, extrább megoldásokat követettek, amire Izrael nem tudott választ adni. A harmadik percbe érkezve fordult a kocka, amikor az ellenfél irányítója szintén távolról volt sikeres, ami pedig megfelezte az izraeliek hátrányát. A Győr azonban nem csupán támadásban, de védekezésben is remek játékot produkált. Keményen tartotta magát privát csapatunk, s csupán egy-egy hiba csúszott a rendszerbe, ami hosszú távon akár veszélyes is lehetett. 11-7-nél azonban már ismét négy ponttal mentek mieink, s ekkor következhetett a találkozó utolsó egy perce. Peregtek a másodpercek, csakúgy, mint az események. Igazi kosáreső vette kezdetét, amit itt-ott egy időkérés szakított meg, majd a végén a Győr aratott sikert. Privát együttesünk 16-12-re múlta felül Izraelt, ezzel pedig egyben a továbbjutást is megszerezte.

Szombaton következik tehát a negyeddöntő, ahol a Győr ellenfele a D-csoport győztese, azaz Spanyolország lesz.