Kanada - Franciaország 82-84 (20-23, 17-22, 25-18, 20-21)

Esperanza Mendoza Holgado, Péter Praksch, Jaquiline Dover

Kanada: Gibb 25/12, Prosper 18/3, Bostock 11/9, Fournier 9, Swords 5/3. Csere: Lee 4, Obed Madol -, Robinson 4/3, Bediako 1, Prawl 5/3, Radocaj -, Maria -.

Franciaország: Dursus 22/6, Malonga 28, Saulnier 12, Cleante 2, Vitta 4. Csere: Kane 4, Salahy 7/3, Angloma 5/3, Djoko -, Ferre -, Marcq -.

A debreceni U17-es világbajnokság bronzmérkőzésén Franciaország 84-82-re legyőzte Kanadát.

Az első negyed elején még Kanadánál volt az előny, ám a játékrész végül 20-23-as francia előnnyel zárult. A félidőben 37-45 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben  vált csak igazán izgalmassá a találkozó. A csapatok ugyanis fej-fej mellett haladtak, és még az utolsó percbe érkezve is 62-62 volt az állás. Meg is volt Kanada számára a fordítási lehetőség, amikor Ajok Deng Obed Madol követett el személyi hibát. Marine Dursus dobhatott így két büntetőt, melyek közül egyet sikerült értékesítenie. Ezzel megszerezte Franciaország az egy pontos előnyt.

A záró szakasz hasonlóképpen izgalmasan alakult. Az ötödik percben még Kanada vezetett 74-73-ra, majd a franciák ismét fordítottak. A mérkőzés hajrájában csupán egy pont volt a lépéselőnyük, amit végül Inès Salahy triplája emelt 4 pontra. Innentől kezdve Kanada nem tudott fogást találni Franciaországon, és a bronzérmet végül a franciák együttese kaparintotta meg.

Dominique Malonga 28 ponttal lett a győztes gárda legeredményesebbje. Kanada oldalán pedig Delaney Gibb zárt 25 ponttal.