Hosszabbítás után Szerbia az elsõ döntõs Sopronban

:

:

A Sopronban zajló U20-as A-divíziós Európa-bajnokság elõdöntõje alkalmával Szerbia hosszabbítás után 64-58-ra legyõzte Olaszországot. Ezzel elsõként a szerbek jutottak a vasárnapi fináléba, ahol a Spanyolország – Hollandia párharc gyõztesével találkoznak.

Fordulatos és rendkívül izgalmas elõdöntõt láthattunk a Novomatic Arénában. Az elsõ negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladt a két csapat, 10 perc után 18-16-ra vezettek a szerbek. A második etapban is sokáig hasonló mederben zajlott a találkozó, majd 28-28 után egy 10-2-es sorozattal az olaszok kerültek lépéselõnybe. A félidõben 38-33-as állást rögzíthettünk.

A harmadik szakaszban sokáig õrizte 6-8 pontos vezetését az olasz gárda. A játékrész második felében azonban megfelezték hátrányukat a szerbek. A 44-41-rõl induló negyedik negyedben nem kellett sokat várni és 45-44-nél a vezetést is átvették. A kiélezett hajrában a rendes játékidõ utolsó két percébe 56-53-as szerb vezetésrõl érkeztek a felek. Itt azonban az olaszok egy triplával egyenlítettek.

A hosszabbítás 56-56-ról érkezett el. A ráadásban már mentálisan és fizikálisan a szerbek kerültek fölénybe. Az olaszok sokáig képtelenek voltak betalálni, mezõnykosarat nem is szereztek. 15 másodperccel a vége elõtt két büntetõt értékesítettek, de ekkor már eldõlt a gyõztes kiléte. Szerbia 64-58-as sikert aratva jutott a fináléba. A gyõztes gárda legeredményesebbje a 15 pontos Teodora Turudic lett.

Szerbia – Olaszország 64-58 (18-16, 15-22, 8-6, 15-12, 8-2)