Vasas Akadémia - SERCO UNI Győr 74-80 (15-16, 21-24, 22-22, 16-18)

Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum
Jakab László Imre, Kovács Nimród János, dr. Németh Patrik (Vághy Tamás János)

Vasas Akadémia: Budácsik 5, Smailbegovic 9/3, Nunn 15, Szerencsés 14/3, Tóth 14.Csere: Salamon 6, Madár K. 4/3, Madár E., Van Rijs L. 4.

SERCO UNI Győr: Ellenberg 20/3, Török 6/6, Dombai 16/6, Bach 6, Mompremier 7. Csere: Dubei 3/3, Nagy 4, Weninger 1, Oroszova 7/6, Williams 10.

A bajnokság 15. fordulójában a SERCO UNI-Győr 80-74-es sikert aratott a Vasas Akadémia otthonában.

Budácsik Dorka duplája vezette fel a találkozót, melyre Dombai Réka válaszolt. Ezt követően Tóth Orsi és Aaryn Ellenberg következett. A győriektől az első szakaszban mindössze Dombai és Ellenberg értékesített mezőnykosarat. Igaz ketten együtt nagyon hatékonynak bizonyultak, miután két alkalommal (12-5 és 15-8) is ellépett hét ponttal a Győr. A vendégeknél még Weninger Virág egy büntetőjét jegyezhettük fel, de a hajrá a Vasasnak sikerült jobban. 16-15-re szépítettek a hazaiak, akiknél éppen az ellenkezője volt a jellemző. Náluk már hat pontszerzőt rögzíthettünk. Papp Dia és Katrina Pardee hiányában is kifejezetten jól tartotta magát Milos Pavlovic együttese. A második szakasz első három percében Dombai Réka és Sabina Oroszova is triplát érékesített, de megszerezte első pontjait Beatrice Mompremier is. A győriek így ekkor újra tudták növelni előnyüket.

Amikor a második negyed feléhez érkezve Dubei Debóra triplája és Dombai Réka ziccere célt ért, már 9 pont választotta el a feleket. Rendkívül töredezett és feszült szakaszt láthattunk: két technikait és egy sportszerűtlent is feljegyezhettünk. A Vasas eközben nagyot küzdött és nem engedte leszakítani magát, 33-24 után 35-32-re zárkózott fel a házigazda. A győri kosárcsendet Bach Boglárka törte meg, de a félidő végjátékában az első 20 percben 10 pontot szerző Schaquilla Nunn 39-36-ra felhozta a házigazdát. A nagyszünet előtt Dombai Réka még büntetőt értékesített, így alakult ki a félidei 40-36-os állás. Ez Dombainak a 15. pontja volt a találkozón. A harmadik negyedet Aaryn Ellenberg és Szerencsés Tamara kosárváltása indította. A Vasas 42-40-re felzárkózott, de erre Sabina Oroszova válaszolt egy hárompontossal. Sokáig ez volt a jellemző, hogy a Vasas rendre felkapaszkodott, de a Győr mindig tudott újítani.

Kiegyenlített volt a játék képe és végül 51-51-nél sikerült az a Vasasnak, ami a korábbi kísérleteinél nem. Utolérte a győrieket.  Ekkor még négy perc volt a harmadik szakaszból. Cziczás László időkérése után Török Ági két triplájával és Peyton Williams hasznos villanásaival 10-2-vel újra elszakadt a Győr. Ugyanakkor innen újra felzárkózott a Vasas Tóth Orsi és Madár Kata révén. Az utolsó 10 percnek 62-58-ról mentek neki a csapatok. A játék képe itt sem változott. A Győrnek 66-59-nél, majd 70-61-nél is volt egy-egy megugrása. Sőt, Bach Boglárka büntetői után 72-62-nél 10 pont választotta el a feleket. A Győr négy és fél perccel a vége előtt 12 egységgel vezetett. Innen azonban ismét a Vasas vette át a kezdeményezést. Egészen pontosan 10-0-t mutattak be Budácsik Dorka, Madár Eszter és Schaquilla Nunn találataival. Még két perc volt hátra és újra teljesen nyílt lett a találkozó. Bach Boglárka és Aaryn Ellenberg büntetőivel jutott egy szusszanásnyi előnyhöz a Győr. A hazai kísérletek leperdültek a gyűrűről. Az utolsó percben 78-74-re még szépített a Vasas, de fordítani nem tudott. A 80-74-es végeredményt Peyton Williams duplája alakította ki.