Kétszeri hosszabbítás után verték a spanyolok a törököket

:

:

Könnyen lehet, hogy pénteken lejátszotta az Európa-bajnokságot megelõzõ felkészülési idõszak legjobb válogatott mérkõzését a spanyol és a török együttes. A santanderi tornán a spanyolok kétszeri hosszabbítás után arattak gyõzelmet.

Hamar egyértelmûvé vált, hogy a spanyol és a török válogatott komolyan veszi az egymás elleni mérkõzést. Ha nem készül az összecsapásról televíziós közvetítés, talán el sem hisszük, hogy már a 4. percben kiállították a hazai szövetségi kapitányt Lucas Mondelo-t. Annyira hevesen reklamált egy vitatott jelenetet, hogy két technikait is kapott. A spanyolok idegesen kezdtek, az elsõ negyed hajrájához közeledve Alba Torrens is kapott egy technikait, ami után 14-4-re megléptek a törökök. A játékrész végére azonban lehiggadt a hazai együttes és 15-11-re sikerült is felkapaszkodni.

A folytatásban a törökök õrizték pár pontos elõnyüket. A második szakaszban 3-5 egység között mozgott a differencia. A rendkívül pontszegény meccsen a félidõben 23-20 állt az eredményjelzõn. A harmadik etapot 6-0-val indították a spanyolok és ennek köszönhetõen a záró szakasz elõtt 32-30-ra vezettek is. A törökök azonban visszavették a kezdeményezést és 14 másodperccel a rendes játékidõ vége elõtt Vardarli duplájával 52-49-re módosították az állást. Az utolsó másodpercben azonban Xargay egy triplával 52-52-re egyenlített. Az elsõ ráadás utolsó percében 61-58-ra ismét elmentek a törökök, de ekkor Torrens triplája egalizált.

A második hosszabbításra viszont elfáradt a török együttes és egy 8-0-s sorozat spanyol sikert eredményezett. Parádés meccset láthattunk két olyan gárda között, akik az EB végjátékában is találkozhatnak. A gyõztes csapatból Ndour és Torrens 17-17 egységig jutott, míg a törökök legeredményesebbje a 19 pontos Lara Sanders volt. A nap másik mérkõzésén az oroszok 66-59-re verték a görögöket.

Görögország – Oroszország 59-66
Spanyolország – Törökország 73-67