Könnyed gyõzelemmel jutott a Magyar Kupa elõdöntõjébe a Sopron

:

:

A Sopron Basket 83-49 arányban legyõzte a PEAC-Pécs együttesét a 2018-as Magyar Kupa harmadik negyeddöntõjében. Már a 32-14-es elsõ negyedben eldöntötte a továbbjutó kilétét a soproni csapat.

Fotó: Tóth Zsombor/MKOSZ

Az elõzõ negyeddöntõ hosszabbítása miatt pár perc késéssel kezdõdött a találkozó. A sorsolás szerint pályaválasztó PEAC-nál Sarah Imovbioh nem lépett pályára. A döntõ pillanatok már elsõ percekben megérkeztek a mérkõzésbe, amikor a vendégek 7-6-os elõnye után Jelena Milovanovic három triplájával 15-7-re fordított a címvédõ soproni csapat. Ezzel elkapta a fonalat Roberto Iniguez együttese és a játékrész végére 32-14-es elõnyre tett szert. Amikor a második etap elején Angela Salvadores triplája is célt ért, az már a hetedik sikeres hárompontos volt hazai részrõl ezen az estén. Nagy tudáskülönbség mellett zajlott a találkozó. A második etapban is tartotta támadásban jó ritmusú, védekezésben koncentrált játékát a Sopron.

A második negyed közepén 46-18-nál már a 30 pontos elõnyért támadhatott a hazai gárda. A félidõben 53-24 állt az eredményjelzõn. A harmadik negyedben Weninger Virág, Dubei Debóra és Határ Bernadett is sok lehetõséget kapott hazai oldalon. A pécsieknek Imovbioh hiányában még tovább szûkülõ rotációval nem volt lehetõségük élesebb meccsre. Valamivel keményebb mederben haladva, 30-35 pontos különbségnél állt be az eredmény. Az utolsó 10 percnek 71-36-ról vágtak neki a csapatok. Soproni oldalon Czukor Dalma és Böröndy Dominika is pályára lépett. A pécsiek is igyekeztek mindent megtenni, hogy egy szorosabb szakasszal záruljon a meccs, ezt a 10 percet 13-12-re meg is nyerték. A Sopron összességében úgy vívta ki a továbbjutást, hogy a kulcsjátékosoknak nem kellett sok idõt a pályán tölteniük és az Euroligában kevesebb lehetõséget kapó játékosok is sok lehetõséget kaptak.