Krivacevic Tijana 24 ponttal a Kassa legeredményesebbje volt

:

:

Szerdán két mérkõzéssel folytatódtak a Szlovák bajnokság negyeddöntõi. A Kassa az Ostrava, az Igló pedig a Pöstyén együttesét búcsúztatta.

A Kassa délelõtt 10 óra 30 perckor kezdett az Ostrava ellen és aratott végül 130-59-es gyõzelmet. Maros Kovacik sem titkolta, hogy mentálisan rettenetesen kimerültek tanítványai, de az Ostrava így sem tudta szorossá tenni a csatát. A félidõben már 68-27 állt az eredményjelzõn. A legszorosabb a harmadik negyed volt, ekkor mindössze 14 pontot vert riválisára a címvédõ. A kassaiaknál ezúttal Krivacevic Tijana remekelt, 24 pontig jutott. Mellette Kulichová 17, Sverrisdóttir és Kupèíková 16-16 pontot szerzett.

Az igazi dráma estére maradt, amikor az Igló 74-67-re diadalmaskodott a Pöstyén csarnokában. Az elsõ felvonást a pöstyéniek nyerték, de Németh Bernadették a második találkozón fölényes fölényes gyõzelmet arattak. Ezúttal a 23 pontos Regina Palu¹ná vezette Igló kezdett jobban. Az elsõ negyed végén 23-16-ra vezettek, majd a második szakasz elején 36-22-re növelték elõnyüket. Ezt követõen sokáig nem tudott 10 pont alá kerülni a Pöstyén.

Az 57-47-rõl induló negyedik szakaszban hosszú hajrát nyitottak a hazaiak és 66-63-nál egy triplára zárkóztak fel. Hiába azonban Krè-Turbová 25 pontja, a Pöstyén képtelen volt fordítani, így nem jutott a legjobb négy közé. Németh Bernadett nem szerzett pontot a találkozón.

SB© Ostrava – Good Angels Ko¹ice 59:130 (18:33, 9:35, 20:34, 12:28)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Good Angels Ko¹ice javára.

Pie¹»anské Èajky – ©KBD Rücon Spi¹ská Nová Ves 67:74 (16:23, 13:20, 18:14, 20:17)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-1 a ©KBD Rücon Spi¹ská Nová Ves javára.

Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó elõdöntõ párharcok március 30-án rajtolnak.