Lettország – Franciaország döntő lesz az U20-as Európa-bajnokságon

:

:

Szombaton este rendezték a litvániai U20-as Európa-bajnokság elődöntőit. Eldőlt, hogy a fináléban Lettország – Franciaország küzdhet meg az aranyéremért.

Az első elődöntőben a franciák 75-45-re kiütötték a spanyolokat. A 15-4-es első negyedben komoly lépéselőnybe kerültek és végig vezettek. A legnagyobb előnyük 31 pont. A győztes gárda legeredményesebbjének a 15 pontos Sara Roumy bizonyult.

A második elődöntő lényegesen kiegyenlítettebb csatát hozott, végül 56-53-ra verték a lettek a szerbeket. Elképesztő fordulatokat tartogatott a meccs. A szerbek 26-13-ra elléptek az első negyedben. A nagy előnyük azonban a harmadik etapra elfogyott. Onnantól egy kiélezett rangadó lett, ahol 53-53 után az utolsó másfél percben biztosította be a sikert Lettország. Érdekesség, hogy ennél a három pontnál nagyobb előnye egyszer sem volt a letteknek. A csapatukból a 19 pontos Vanesa Jasa emelkedett ki.