Magabiztos gyõri siker az MTK otthonában

:

:

Továbbra is õrzi veretlenségét a Gyõr, miután Völgyi Péter együttese az MTK otthonában 70-56-os gyõzelmet aratott.

A gyõriek egy igen hosszú svédországi túrát teljesítettek a héten és így érkeztek a Városmajorba. Vincze révén az MTK szerzett vezetést, de Radocaj találataival 13-1-es szériát csináltak a gyõriek, melynek végén 15-5 állt az eredményjelzõn. Az elsõ szakasz töredezett játékot hozott a sok fault miatt, mely során Vajda és Mansaré is összeszedte harmadik hibáját. Az elsõ etap végén az MTK 21-14-re zárkózott fel. A második negyed elején Orsó triplája után már csak 4 egység volt a két csapat között, de innentõl kezdve a Gyõr akarata érvényesült. 31-21-nél már újra 10 pontos elõnnyel gazdálkodhatott Völgyi Péter csapata, a félidõben pedig 36-21-es állást regisztrálhattunk.

A harmadik negyed elején Takács Kata büntetõivel17 ponttal vezetett a Gyõr. Az MTK Orsó triplájával, majd Medgyessy duplájával 12 pontra is felzárkózott, de ennél közelebb nem került. A Gyõr a Radocaj-Vajda kettõs vezérletével magabiztosan õrizte elõnyét. Vajda Anna 2+1-es megoldása a záró szakasz elején már 20 pontos gyõri vezetést jelentett és ezzel végleg eldõlt a találkozó. Végül 70-56-ra nyert a Gyõr és, így a Sopron mellett továbbra is veretlen.

MTK–UNI Gyõr 56–70 (14–21, 7–15, 14–18, 21–16)