Magabiztos gyõzelmével elõdöntõs a PINKK

:

:

Vasárnap lezárult az utolsó nyitott negyeddöntõ párharc a Magyar bajnokságban. A PINKK másodszor is legyõzte a PEAC együttesét és ezzel bejutott a legjobb négy közé, ahol a Sopron lesz az ellenfele. Az extázisban játszó PINKK a második negyed hajrájában 10 pont fölé növelte elõnyét. A mentálisan és fizikálisan is fáradt PEAC a második félidõben már nem tudta szorossá tenni a csatát. A két mérkõzés alapján a két csapat rivalizálásából a jobb formában lévõ együttes jutott az elõdöntõbe.

PINKK Pécsi 424 – PEAC-Pécs 76-52 (19-15, 20-10, 12-15, 25-12)

Megtelt a komlói sportcsarnok a PINKK és a PEAC negyeddöntõjének második felvonására. Az elsõ találkozón a PINKK nyerni tudott Pécsett a Lauber Dezsõ Városi Sportcsarnokban és bár a PEAC korábban kétszer diadalmaskodott Komlón, a hazaiak várták esélyesként a feldobást. Idegesen kezdtek a csapatok, közel 2 percet kellett várni az elsõ találatra. Ekkor Horváth Lilla szerzett egy triplát, melyre az extra napot kifogó Laczi Edit válaszolt. Horvát újabb triplájával 6-3-ra ment a PEAC és ez volt Zeljko Djokic együttesének legnagyobb elõnye az egész találkozón.

Kemény védekezéssel kezdett a PEAC és Fûrész Dia már a 6. percben beütötte második hibáját, így Zeljko Djokic cserélni kényszerült. A PEAC játéka Fûrész nélkül egyszerûen nem mûködött, nem véletlen, hogy 2 perccel az elsõ szakasz vége elõtt vissza kellett jönnie. Ekkor már 13-10-re ment a PINKK. A negyed végére a hazaiak 19-12-re léptek el, de Fûrész triplája 19-15-re módosította az állást.

A második etap elején Ruják volt eredményes a hazaiaktól, de Nagy-Bujdosó találataival felzárkózott a PEAC és Dusanic indulása után 23-22-nél ismét csak 1 pont volt a differencia. …23-22… Ez meghatározó pillanata a találkozónak. A PEAC többször is támadhatott azért, hogy fordítson. Egyszer például Csutorás hagyott ki egy hatalmas ziccert. Az egész párharcban magabiztos PINKK ezekben a percekben kissé elbizonytalanodott, ami jórészt annak köszönhetõ, hogy Iványi Dalma közel 5 percet ült a padon. A PINKK elõnye azonban ebben a kritikus idõszakban is megmaradt és amikor Iványi visszatért, rögtön értékesített egy középtávolit.

Brumermane ziccere után 27-23-nál már Zeljko Djokicnak kellett idõt kérnie, de ennek ellenére teljesen kicsúszott a mérkõzés a PEAC kezei közül. Sarok két találata után ismét a PEAC idõkérése miatt állt a játék. A különbség 33-23-nál érte el a 10 pontot, majd a félidõ végén egy labdaszerzést követõen Azania Stewart kapta a labdát és könnyedén tette fel a ziccert a dudaszó elõtt. A PINKK így 39-25-ös elõnnyel vonulhatott félidõre.

Az elsõ 20 percrõl érdemes ennyire részletesen beszámolni, mert a második 20 percben nagyon egyoldalú csatát láthatott a publikum. A PINKK a harmadik etap elején közel 3 percig nem talált be és ha a PEAC-ban lett volna erõ a fordításhoz, akkor ebben a periódusban el kellett volna kezdenie faragni a hátrányából. Nem ez történt, Szamosi két találatára Brumermane és Sarok válaszolt. 45-29 után két Fûrész triplával még 45-35-re, 10 pontra felzárkózott a PEAC, de ennél közelebb a folytatásban nem került. Minden bejött a PINKK-nek, akadt egy olyan Sarok hárompontos, amikor a játékszer a gyûrûrõl magasra felpattant, majd visszahullott. Lélektanilag több ilyen „gyilkos” találata is volt a PINKK-nek, mely a harmadik etap végén 51-40-re vezetett.

A negyedik szakasz elején Ruják ziccere és Sarok újabb triplája után 16 pontra nõtt a differencia. A PEAC-nál hiányoztak a légiósok pontjai. Barbour a betegsége után egyelõre árnyéka önmagának. Jeaschke pedig a 32. percben szerezte elsõ és utolsó pontját. A PINKK fantasztikus szurkolói bíztatás mellett extázisban játszott. A különbség Ruják büntetõi alatt érte el a 20 pontot. Az utolsó másfél percre mindkét szakvezetõ lecserélte meghatározó embereit. A PINKK végül 76-52-es sikerrel jutott az elõdöntõbe, ahol a Sopron lesz az ellenfele.

A PINKK-nél öten is 10 pont fölé jutottak. A legeredményesebbnek a 15 pontos Laczi Edit bizonyult. A hazaiak 9 triplakísérletébõl 6 utat talált a gyûrûbe és 36-19-re megnyerték a lepattanókért folytatott csatát. A PEAC az Adria Liga bronzmérkõzése óta nem tudott mérkõzést nyerni. Zeljko Djokic együttese teljesen felõrlõdött a szezon hajrájára.