Szoros csatára kényszerítette a Vasas a PINKK-et

:

:

A PINKK Pécsi 424 egy pontgazdag mérkõzésen 88-75-re gyõzte le a Vasas Akadémiát.

A válogatott szünet után a Vasas nem találta a ritmust és nagy különbségû vereséget szenvedett a BEAC-tól, míg a PINKK két EK-vereség mellett bajnoki rangadón a Ceglédet gyõzte le a szünet óta. Az elsõ percek kiegyenlített játékot hoztak, majd 15-13 után egy 10-2-es sorozattal 25-15-ös elõnyt alakított ki a PINKK. A Vasas azonban még idõben megfogta a meccset és az elsõ szakasz végére 10 egység alá zárkózott fel. A második negyedben pedig Farkas Fanni ponterõs játékával, aki a félidõben már 19 (!) egységnél járt, nyílttá tette a mérkõzést Halmai Gábor együttese. 38-36-nál 2 pontra olvadt a hazai elõny, amikor a PINKK idõt kért, de az igencsak hiányos védekezést hazai oldalon nem sikerült rendbe tenni. A Vasas 45-40-re fordított, amikor Sandro Orlando ismét magához rendelte tanítványait. A pécsieknek végül ez jelentette a fordulópontot és 11-0-val zárták a félidõt, amivel visszavették a vezetést.

Az 51-45-rõl induló harmadik negyed elsõ találatát még Dobos Ági szerezte, de erre 12-2-vel válaszolt a PINKK. Drammeh és elsõsorban Tunstull felelt ekkor a hazai pontokért. 10 pont környékén állt be a mérkõzés, de ha a Vasas kevesebb eladott labdával dolgozik – ebbõl végül 23-at jegyeztek fel a statisztikai lapra – akkor még szorosabban alakult volna a találkozó. A döntõ roham a harmadik negyed hajrájában egy pécsi idõkérést követõen érkezett el. 65-58 után a harmadik etap végére 75-59-re módosította az állást a PINKK. A záró szakaszban már nem volt kérdés a gyõztes kiléte, a PINKK 11 és 15 pont között õrizte elõnyét. Összességében erre a meccsre joggal építhet a Vasas az alapszakasz második feléhez közeledve. A PINKK szempontjából pedig az elsõ félidõben a védekezésbeli kihagyások és a fiatalok kötelezõ szerepeltetését tekintve Nagy Dorottya hiánya okozott zavart, de végül megszületett a kötelezõ gyõzelem.

PINKK-Pécsi 424 – Vasas Akadémia 88-75 (29-22, 22-23, 24-14, 13-16)