U18: Ezen a délutánon jobbak voltak a spanyolok

:

:

Vasárnap a helyosztóihoz érkezett a baszkföldi Barakaldo városában zajló utánpótlástorna. A magyar válogatott a fináléban 69-42-re alulmaradt a spanyol nemzeti csapattal szemben.

A torna döntõje kisebb késéssel kezdõdött, mivel a bronzmérkõzésen a lengyelek csak hosszabbítás után tudták legyõzni 65-61-re a lelkesen küzdõ baszk válogatottat. A spanyolok nagyon jól kezdtek és az U17-es VB-n MVP-nek megválasztott Ángela Salvadores vezetésével két perc alatt 9-0-ra elléptek. Salvadores nevéhez a találkozó elsõ 7 pontja fûzõdött.

Az elsõ negyed közepén sikerült 8-10 egység között stabilizálni a különbséget, de a félidõ hajrája megint a spanyoloké volt. Szerzett labdákból könnyedén indítottak le minket, így nem véletlen, hogy Mészárosné Kovács Andrea 1 perccel a negyed vége elõtt idõt kért. Végül 10 perc után 28-11 állt az eredményjelzõn.

A nagy hátrány ellenére a lányok nem adták fel, a küzdõszellemre ezúttal sem lehetett panasz és egy 8-0-s széria végén 30-19-re sikerült felkapaszkodni. Ez volt azonban a legszorosabb mérkõzésállás. A spanyolok egy 12-0-s futással válaszoltak és 42-19-re léptek el. A félidõben 44-23-as állást jegyezhettünk fel.

A nagy különbségre való tekintettel mindkét szakvezetõ sûrû rotáció mellett tette le a voksát, így a harmadik negyedben már minden nevezett játékos pályára léphetett. Ekkor a felforgatott összeállítások miatt több hiba csúszott a játékba, ezt a 10 percet 13-10-re hozták a spanyolok.

A záró szakaszban a gyõztes kiléte már nem volt kérdéses. A spanyolok ezen a délutánon a játék minden elemében jobbnak bizonyultak és megérdemelten szerezték meg a gyõzelmet. A magyar csapatból Kuttor Enikõ 11, Dubei Debóra 9 pontig jutott.

Spanyolország – Magyarország 69-42 (28-11, 16-12, 13-10, 12-9)