U20-as EB 2015: hátrányból állt talpra a magyar válogatott Csehország ellen

:

:

Remekül kezdte szereplését a magyar válogatott az A-divíziós U20-as Európa-bajnokságon. Krivacevic Dragoljub együttese nagy csatában 61-59-re legyõzte Csehországot.

Megkezdte szereplését a magyar U20-as válogatott az A-divíziós Európa-bajnokságon. A teguise-i helyszínen elõttünk a spanyolok léptek pályára és egy remek hangulatú összecsapáson 54-43-ra gyõzték le Olaszországot. A helyi idõ szerint 20 óra 45 perckor kezdõdõ találkozón a Brno-ból ismert Mainclová duplájával a csehek szereztek vezetést. Amikor Mainclová másodszor is megvillant, már 6-0 állt az eredményjelzõn. Aldazabal révén büntetõkbõl érte el elsõ pontjait a magyar csapat, majd Böröndy, Zsilinszki és Kaposi találatai után 11-8-ra vezettünk. A negyed hajrája a cseheknek sikerült jobban, akik így 10 percet követõen 12-11-es elõnyben voltak.

A második negyedre visszaesett a magyar dobóteljesítmény és ezt riválisunk kihasználta. A csehek 10-2-vel kezdték a második negyedet és három perc játék után már Krivacevic Dragoljub kért idõt. Mainclová a 9. pontját szerezte, a csehek legnagyobb elõnye pedig 28-15-nél alakult ki. A félidõ utolsó két és fél percében Böröndy és Nagy találataival sikerült 10 pont alá faragni a hátrányt. 20 perc játék után a magyar válogatott kereken 30%-kal dobott büntetõbõl és a 17-11-re elveszített lepattanócsata is nagyjából árulkodik a különbségrõl.

A harmadik negyedet a mieink indították 9-2-vel, így 34-31-nál már a cseh szakmai stáb rendelte magához tanítványait. Szigorítottunk a védekezésen, voltak szerzett labdák és agresszívebben támadta a gyûrût a magyar együttes, amivel faultokat is sikerült kiharcolni. Aldazabal büntetõivel egyenlítettünk, majd 42-39-nél Nagy triplája magyar elõnyt hozott. A negyed hajrájában Papp nagy pillanatai következtek. Két sikeres büntetõje után a cseh bedobásnál sikerült labdát szerezni, így duplából is eredményes volt.

A záró szakasznak 46-42-rõl vágtak neki a csapatok. Hatalmas küzdelem alakult ki a pályán. Dobos duplájával még 50-47-re vezettünk 5 perccel a lefújás elõtt, de két indításból 51-50-nél fordítottak a csehek. Egy triplát követõen pedig 55-53-ra vezettek 4 perccel a lefújás elõtt. Hosszú percekig egyik gárda sem talált be, majd Nagy büntetõivel másfél perccel a lefújás elõtt egyenlítettünk. A csehek a következõ támadásunknál a triplát erõltették, miközben magyar oldalon a palánk alatt az egész mérkõzésen egyetlen dobást sem hibázó Aldazabal volt eredményes.

A mérkõzésbõl fél perc volt hátra, amikor a félpályánál Böröndy labdát szerzett és egyedül mehetett a palánk felé. Ezzel 59-55-re növeltük az elõnyt. A csehek idõt kértek, majd a bedobást követõen azonnal egy gyors duplát szereztek. 28 másodperccel a lefújás elõtt így teljesen nyílt volt a csata és Böröndy két kihagyott büntetõje után újra támadhatott riválisunk. A csehek távoli kísérletei azonban nem értek célt. Amikor Aldazabal mindkét büntetõje pontosnak bizonyult, eldõlt a gyõztes kiléte. A végeredményt egy utolsó másodperces cseh triplakísérlet alakította ki, mely során a vonalra lépett Kopecká.

A magyar válogatott komoly lelkierõrõl tett tanúbizonyságot, elõbb 13 pontos hátrányból állt talpra és a mérkõzés utolsó másfél percében 55-52 után is sikerült fordítani. Erre a gyõzelemre lehet építeni a jövõben.

Csehország – Magyarország 59-61 (12-11, 20-12, 10-23, 17-15)