Ukrajna három negyeden át tartotta a lépést Oroszországgal

:

:

Szerdán este nemzetközi torna kezdõdött a görögországi Patrasban. Az elsõ napon Eb-csoportellenfelünk Ukrajna 73-67-es vereséget szenvedett Oroszországtól. A görögök pedig legyõzték a fehéroroszokat.

A torna nyitó meccsén egy kifejezetten élvezetes összecsapás kerekedett Ukrajna és Oroszország között. Az ukránoknál már ott volt a keretben Olesia Malashenko, míg az oroszoknál a honosított Epiphanny Prince. Az ukrán együttes három negyeden át szépen tartotta a lépést. A félidõben mindössze 36-35-re vezettek az oroszok.

A harmadik etap utolsó perceiben kezdett megugrani a különbség, 30 perc után már 58-52 állt az eredményjelzõn. A záró szakasz elején 60-57-re felzárkózott ugyan Ukrajna, de innen 67-57-nél 10 ponttal elléptek az oroszok. A 73-67-es orosz siker alkalmával az ukrán együttesben a 22 pontos Alina Iagupova volt a legeredményesebb, míg az oroszoknál Maria Vadeeva zárt 29 ponttal.

A játéknap másik mérkõzésén a házigazda Görögország 65-58-ra legyõzte Fehéroroszországot. A görögök 14-2-vel indították a meccset, az elsõ etap végén pedig 22-12-es elõnyben voltak. A második etapban 10 egység alá hozták a hátrányukat a fehéroroszok. A differencia 6-9 pont között állt be a felek között.

A 34-28-ról induló harmadik negyed nagy fordulatokat hozott. Végül 52-43 után a fehéroroszok 6-0-val zárták a játékrészt és ezzel 52-49-re felzárkóztak. Utóbb kiderült, hogy ez volt a legszorosabb mérkõzésállás a második félidõben. A negyedik negyedben ismét elérte a 10 pontot a differencia a felek között. A görögöknél Evanthia Maltsi remekelt, ezúttal 17 pontig jutott. A fehérorosz együttesben a honosított Alex Bentley lett a legeredményesebb 12 ponttal, míg Tatsiana Likhtarovich 30 perc alatt 4 ponttal, 5 lepattanóval és 3 gólpasszal fejezte be a meccset.

Oroszország – Ukrajna 73-67 (20-18, 16-17, 22-17, 15-15)
Görögország – Fehéroroszország 65-58 (22-12, 12-16, 18-21, 13-9)