Végig vezetve nyert a Sportdarázs-SMAFC a fővárosban, négy között a Hepp Kupában a Sopron

MAFC - Sportdarázs-SMAFC 61-72 (13-19, 14-19, 16-21, 18-13)

Női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa, Negyeddöntő
Budapest, Lónyay Utcai Református Gimnázium és Kollégium
Gaál István Tamás, Szőts Dávid István

MAFC: Karlócai 6/6, Szörényi 18, Aradi 10, Dr. Varga 11, Hercze 12. Csere: Édes, Géczi 4.

Sportdarázs-SMAFC: Kókai 17/3, Bakó 5/3, Toman D. 13, Sitku 22/3, Völgyi 6. Csere: Török 2, Janzsó 2, Salamon, Szikszai, Gombkötő 2, Sinka-Pálinkás 3/3.

A Női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa negyeddöntőjében a Sportdarázs-SMAFC 72-61-es sikert aratott a MAFC otthonában. Ezzel a soproniak csatlakozva a DVTK U23 és az NKA Universitas Pécs II. gárdájához, bejutottak a legjobb négy közé.

Völgyi Lili és Hercze Szandra kosárváltása vezette fel a találkozót. A folytatásban Kókai Patrícia, Sitku Zsuzsi és Toman Dóra vezetésével megugrott a Sopron: 13-6-nál már hazai időkérés állította meg a játékot. Ezt követően viszont nem a MAFC került közelebb riválisához, hanem Sinka-Pálinkás Szofi triplájával a Sportdarázs-SMAFC növelte 10 pontra az előnyét. Az első szakasz hajrájában szépített a házigazda, de az ekkor kialakult különbség összességében az egész mérkőzést meghatározta. A 19-13-ról induló második negyedet 11-0-val indították a vendégek, amivel megerősítették fölényüket. A MAFC tartását dicséri, hogy egy pillanatra nem adta fel. 30-13 után 32-26-ra szépítettek a hazaiak. A soproni kosárcsendet Kókai Patrícia és Janzsó Alíz törték meg, így a félidőre visszaállt a kétszámjegyű differencia.

20 perc játék után soproni oldalon 13 ponttal és 8 lepattanóval Sitku Zsuzsi volt a legeredményesebb.  A MAFC-nál Varga Barbara járt 9 pontnál. A harmadik negyed elején Kókai Patrícia és Sitku Zsuzsi találataival erősítette meg fölényét a Sopron. Kinyílt az olló. Amikor Toman Dóra hármasa is célt ért, 53-35-nél már 18 pont választotta el a feleket. A folytatásban pedig a 20 egységet is átlépte a differencia. Becsülettel küzdött a MAFC, a második félidőben Szörényi Laura és Aradi Zsanett is ponterős játékkal állt a csapat élére, de mindössze szépíteni tudtak a hazaiak. A záró szakasznak 59-43-ról vágtak neki a csapatok. A Sopron 9-2-es futással 68-45-re lépett el, ezzel kialakítva a legnagyobb különbséget a mérkőzésen. A hajrában ismét faragott a hátrányán a MAFC, így alakult ki a 72-61-es végeredmény.

A soproniaknál Sitku Zsuzsi (22 pont, 10 lepattanó) és Toman Dóra (13 pont, 10 lepattanó) is dupla-duplát ért el. A MAFC legeredményesebbje a 18 pontos Szörényi Laura volt.