A negyedik negyedre elfáradt a PINKK a Brno ellen

:

:

A PINKK Pécsi 424 a pöstyéni EWBL torna második napján 82-59-es vereséget szenvedett a Zabiny Brno együttesétől. A szinte végig vezető cseh gárda az utolsó 12 percben 46-40 után hagyta állva a pécsieket.

Nem indult jól a PINKK számára a vasárnap déli mérkőzés. A Zabiny Brno 5-4 után 15-2-es sorozattal elszakadt. A pécsiek azonban igyekeztek megfogni a meccset és ez sikerült is, 21-16-ra visszajöttek az első etap végére. A második szakaszban 23-22-ig felzárkózott a PINKK. Hullámzó szakaszt láthattunk, mely során 6-7 ponttal megléptek a csehek, majd a félidőre – az ekkor már 13 pontnál tartó Emma Stach vezetésével – ismét visszazárkózott a magyar csapat. 20 perc után 35-32 állt az eredményjelzőn.

Fotó: EWBL

A harmadik negyed elején 55-45-re elléptek a csehek, majd jött Stach újabb öt pontja és 45-40-nél újra látótávolságba ért a PINKK. Sokat kivett azonban a magyar csapatból, hogy szinte végig futott az eredmény után. A negyed végére a fáradni látszó PINKK 55-46-os hátrányba került. A záró szakasz elején pedig 13-4-es etappal a Brno végleg eldöntötte a győztes kilétét. Az utolsó percekben eladott labdák után gyorsan nőtt a differencia és így végül nagy különbséggel 82-59-re maradt alul a PINKK, mely továbbra is nyeretlen minden fronton az idei évadban.

PINKK-Pécsi 424 – Zabiny Brno 59-82 (16-21, 16-14, 14-20, 13-27)

Legjobb pontszerzők

PINKK-Pécsi 424: Emma Stach 22/6, Shenita Landry 16, Tenyér Zsófia 6, Vári Zita 6/3.

Zabiny Brno: Kateřina Zohnová 17/6, Michaela Vondráčková 10/6, Michaela Vacková 10/6, Beáta Adamcová 10/6.