Belgium - Puerto Rico 87-52 (23-16, 20-8, 17-13, 27-15)

Tokió, Saitama Super Arena
Malo, Yu, Ojeaburu (Papadopoulos)

Belgium: Mestdagh 15/9, Delaere 8, Meesseman 26, Linskens 2, Allemand 10/3. Csere: Carpreaux, Wauters 2, Mestdagh 18/18, Nauwelaers, Massey, Vanloo 2, Raman 4.

Puerto Rico: O'Neill 9/3, Melendez, Rosado 5/3, Gwathmey 20, Quiñones 3. Csere: Gibson 4, Stinson, Salaman 3/3, Lozada-Cabbage, Pagan 6, Benitez, Gonzalez 2.

A tokiói olimpiai női kosárlabda tornájának pénteki játéknapján a C-csoportban Belgium 87-52-re legyőzte Puerto Ricót.

A mérkőzés hat percig volt szoros. A belgák 12-10 után az első negyed végére 23-16-ra léptek el. A félidőben pedig már 43-24-re vezettek. A harmadik negyed kiegyenlített játéka mellett 20 pont környékén állandósult a differencia. Végül a 60-36-ról induló záró szakaszban még 10 egységet hozzátett az előnyéhez a belga gárda, így Emma Meesseman 26 pont, 15 lepattanós dupla-duplájával megszerezte a győzelmet.