A TARR KSC Szekszárd szerezte meg a hetedik helyet a junioroknál

TARR KSC Szekszárd – Csata DSE 56-53 (23-8, 13-25, 5-12, 15-8)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2024 - helyosztó
Játékvezetők: Magyari Viktor, Koller István, Erős Florentina

TARR KSC Szekszárd: Csákvári 19/15, Hencsik 6, Szücs 10, Rácz 5/3, Nyári 12. Csere: Baka 2, Schiefer-, Kollár-, Csapó 2.

Csata DSE: Németh 16, Halmy 4, Végh-, Albert-Tóth 2, Arnóczki 4. Csere: Zakor 19, Vörös-, Biczó 8.

Fotó: Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs – Németh József

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntőjében a TARR KSC Szekszárd 56-53-as sikert aratott a Csata DSE ellen, így a szekszárdiak a hetedik, míg a Csata DSE tanítványai a nyolcadik helyen végeztek.

Jól kezdte a mérkőzést a Szekszárd, 14-2-vel indítottak. Nyolc perc után 22-5-ös előnyre tett szert a KSC, és az első negyed végén 23-8-as eredményt rögzíthettünk. A második játékrész nagyobb fordulatokat tartogatott, 28-19-nél a bűvös 10 pont különbség alá csökkentette hátrányát a Csata DSE. Zakor és Biczó vezetésével utolérte ellenfelét a Csata, a félidőben 36-33-as állásnál fordultak a csapatok.

A nagyszünet után a vendég színekben játszó Csata kezdett jobban, és 36-37-re fordítottak. Pontszegény játékrész volt, de 37-41-re is meglépett a Csata. Nyári lépett elő a szekszárdi csapat vezérévé, és 41-45-ös állással lett vége a 30. percnek. Az utolsó etap elején még hat pontra növelte előnyét a Csata (43-49), majd Csákvári 5 pontjával felzárkózott a Szekszárd 1 pontra (48-49). Szücs ziccerével fordítottak a szekszárdiak, és innentől felváltva vezettek a csapatok (54-53). Szücs pontjai voltak az utolsók, így nagyot küzdve 56-53-as sikert aratott a TARR KSC Szekszárd, és megszerezte a hetedik pozíciót. A Csata DSE a nyolcadik helyen zárta a juniorok “A” döntőjét.