Angela Salvadores 33 pontjával közel volt a bravúrhoz a Bologna

:

:

A hétvégén megkezdődtek a bajnoki küzdelmek Olaszországban. A nyitó forduló egyik legjobb egyéni teljesítménye Angela Salvadores nevéhez fűződik.

Fotó: virtus.it

A Virtus Bologna 79-76-os vereséget szenvedett a Broni gárdájától az olasz élvonal 1. fordulójában. Remek mérkőzés volt, ahol az elmúlt évad 5. helyezettje a második negyedben 41-25-re vezetett. Innen a félidőre 45-33-ra visszajött a Bologna. A harmadik negyedben 8-10 pont környékén állt be a differencia és úgy nézett ki, hogy innen a lényegesen jobb erőkből álló Broni rutinból lezárja a meccset.

A 61-52-ről induló negyedik negyedben azonban jött Angela Salvadores és a Bologna nagy hajrába kezdett. Két és fél perccel a vége előtt 76-71-nél teljesen nyílt lett az összecsapás sorsa. Végül 3 pontot megőrzött előnyéből a Broni. Ettől függetlenül a Bologna is bőven találhat előremutató jeleket. A 79-76-os vereség alkalmával 37 és fél perc alatt 33 pontot, 3 lepattanót és 3 gólpasszt jegyzett Angela Salvadores. A 18 mezőnykísérletéből 10 sikeres lett.

Virtus Segafredo Bologna – Della Fiore Broni 76-79 (18-23, 15-22, 19-16, 24-18)