Az NKA Pécs/A magabiztos sikerrel jutott a holnapi junior döntőbe

NKA Pécs/A – DVTK Akadémia/A 73-60 (18-11, 20-22, 19-12, 16-15)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2024 - elődöntő
Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Centerpálya
Játékvezetők: Gombos Márk Bálint, Farkas Péter Gábor, Magyari Viktor (Herczeg Ágoston)

NKA Pécs/A: Josepovits 23, Hőgye 19/15, Rátkai 13, Szakolczi-, Gréts 8/6. Csere: Bojtár 3/3, Kecsmárik 3/3, Puskás-, Piukovits 2, Csirke-, Bercsi 2.

DVTK Akadémia/A: Poczkodi 16/9, Fárbás 2, Kádas 3/3, Albert 13, Tózer 1. Csere: Salamon 13/3, Ocsenás 4, Berzy-, Fárbás E. 8.

Fotó: Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs – Németh József

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság elődöntőjében az NKA Pécs/A 73-60-as sikert aratott a DVTK Akadémia/A ellen. Holnap BEAC-Újbuda KA/A – DVTK Akadémia/A bronzmérkőzést, és Darazsak Sportakadémia/A – NKA Pécs/A döntőt rendeznek.

Fárbás ziccerével indult a találkozó, majd Rátkai 4 pontjával fordított az NKA (4-2). Gyorsindításból szerzett könnyű kosárral egyenlített a DVTK (4-4). Jól védekezett a hazai gárda és a büntetőket is bedobták, így 8-4-re módosult az állás. Poczkodi triplája után lett ismét egál (8-8). Josepovits jól szedte a lepattanókat, míg a DVTK ismét a vonalra állhatott (10-9). Hazai oldalon is behullott egy kinti dobás, Hőgye volt sikeres (13-9). Jól dobott az NKA, ismét egy távoli dobással növelték az előnyüket (18-9). A DVTK beállt egy zónavédekezésre, hogy ezzel zavarják meg ellenfelüket, több kosár már nem esett (18-11).

DVTK büntetőkkel folytatódott a második negyed (18-14). Közel három perc telt el és az NKA még nem szerzett kosarat ebben a játékrészben, jött is a hazai időkérés. Az eligazítás után lepattanóból dobott pontot Josepovits (20-14), de Poczkodi szerzett szép triplát és tapadt ellenfelére a DVTK (20-17). Berzy büntetője után a túloldalon Hőgye dobott bravúros faultos ziccert (24-19). Gréts hárompontosával kezdett ellépni az NKA (27-19), de a DVTK továbbra is büntetőket harcolt ki (27-21). Továbbra is maradt a DVTK-s zóna, de Rátkai könnyed ziccerét követően 31-23 lett az állás. Kádas triplájával zárkózott a DVTK, hazai időkérés következett (31-28). Hőgye bravúr hárompontosára Salamon válaszolt a túloldalon (34-31). Kecsmárik távolijával tudott 4 pontra ellépni az NKA (37-33). A félidőben 38-33 volt az eredmény.

Poczkodi kosarával folytatódott a játék (38-35), majd Josepovits 4 pontja következett (42-35). Hőgye extra dobóformát fogott ki, negyedik tripláját dobta, majd Rátkai is sikeres volt (47-35). Ezt követően 10 pont fölött állandósult az eredmény, minden NKA kosárra érkezett DVTK válasz (54-43). Albert kosarát követően 54-45-re zárkózott a DVTK. Rátkai és Josepovits pontjaival zárult a harmadik negyed (57-45).

Szerintem nem mondok újat azzal, hogy Hőgye ismét hárompontost szerzett, ötödik tripláját süllyesztette el a gyűrűben (62-45). Jól védekezett az NKA, könnyű ziccer lett a vége (64-45). Josepovits kosarát követően 66-45-re nőtt az NKA előnye. Bojtár is betalált kintről, 69-47. Ocsenás és Poczkodi szépített, 69-54. Kicsit akadozott az NKA pontszerzése, több helyzetük is kimaradt, de nem forgott veszélyben a hazai siker (71-56). Még esett pár kosár, de magabiztos 73-60-as sikert aratott az NKA Pécs/A, így holnap ők játszhatnak döntőt a Sopron ellen. Az NKA Pécs/A csapatát a Rátkai – Hőgye – Josepovits hármas húzta, míg a vendégektől Albert, Poczkodi és Salamon emelhető ki.