Hirdetés
Utánpótlás

Brit és svéd rivális tette változatossá a soproni BasketGirls tornát



:

:

Fotó: Pados Noel / Soproni Darazsak Sportakadémia

Hirdetés

November utolsó hétvégéjén MEL/BasketGirls U14-es fordulónak adott otthont a Soproni Darazsak Sportakadémia. A hagyományos szlovák és cseh ellenfelek mellett brit, illetve svéd gárda is érkezett a Hűség városába, akiknek a részvétele értékes tapasztalatokkal segítette a mieinket.

„Élvezték a játékot a lányok és jól reagáltak a változatos kihívásokra, egyáltalán nem voltak megilletődve.” – fogalmazott lapunknak Stoics Judit, a Soproni Darazsak Sportakadémia serdülő csapatának vezetőedzője. „Fizikai és taktikai kihívásokkal is szembesültünk. Találkoztunk például kiemelkedő fizikumú, közel kétméteres svéd centerrel, akinek az adottságai teljesen mások, mint amilyen játékosok ellen dolgoztunk eddig. Ellenfeleink egy része zónázott, amit mi 14 éves korig nem oktatunk. Minden nap tartogatott újdonságokat számunkra, így a számszerű eredmény mellett – két győzelemmel és két vereséggel zártunk – a legfontosabb visszajelzések az ezekre adott reakciók voltak. Összességében jól vettük fel a kesztyűt.”

Fotó: Pados Noel / Soproni Darazsak Sportakadémia

A soproniak az SBŠ Ostravát 89-66-ra múlták felül, majd 90-11-re a London Lions-t is legyőzték. Ezt követően egy szlovák riválistól (KLOKANI Ivanka pri Dunaji) kaptak ki, illetve a Norrköping Dolphins gárdájával szemben maradtak alul.

„Egyénileg mind a két oldalt megtapasztaltuk. Voltak olyan játékosok, akik esetében nagyon tetszett, ahogy érezhetően feldobta őket a kihívás. Akadtak olyanok is, akik elsőre megrettentek ettől a feladattól. Azok, akik bekerülnek a KKP programba, majd onnan esetleg a válogatottba, mindenképpen hasznosíthatják ezeket a tapasztalatokat, de azok is profitálhatnak belőle, akik nem jutnak el később erre a szintre. Azzal, hogy minél több mindenre kell odafigyelni, több tapasztalatot szereznek a lányok és a magyar mezőnyben is jobban fognak reagálni a kihívásokra.” – nyomatékosította a soproniak szakvezetője.

A nemzetközi tornák jelentősége abban is áll, hogy más kultúrákkal ismerkednek meg a játékosok és a stáb.

„Értékes tapasztalatokat szereztünk. Ilyen például a játékosok pályán történő kommunikációja. Nálunk nagyon nehezen bontakozik ki, pedig igyekszünk erre tanítani a gyerekeket. A svéd csapat játékosai viszont folyamatosan beszéltek egymással, biztatták egymást, állandó volt az interakció közöttük. Hasonlóan tanulságos látni az ellenfelek bemelegítését. Megtapasztalni, hogy az ottani edzők hogyan viselkednek, erre hogyan reagálnak a játékosaik.” – mondta lapunknak Stoics Judit, aki külön kiemelte azt a lehetőséget, hogy a megszokottól eltérő karakterű ellenfelek is eljöttek Sopronba.

„Mi a sportakadémiának köszönhetően sok nemzetközi meccset játszunk, de leginkább a környező országokból érkező csapatokkal. Most találkoztunk brit és svéd ellenféllel is. A londoniak voltak a mezőny leggyengébb csapata, nemrég kezdték a munkát, de túlzás nélkül: a 12 játékosuk legalább 10 nemzetet képviselt. Lehet, hogy a pályán nagy a tudáskülönbség, de közben ennyire eltérő karakterű, fizikai értelemben és habitusban is, kortársakkal találkozni, még így is rengeteget jelent. Ők olyan kuriózumot hoztak, amit nem tudunk modellezni Kelet-Közép Európában. A svédektől a klasszikusabb északi stílust kaptuk, erős magas játékossokkal vonultak fel, ami szintén teljesen új élményt jelentett. Hasznos tornát teljesítettünk” – összegzett Stoics Judit.

Hirdetés