:

Esõszünettel tarkított elõdöntõt vívott a magyar válogatott Csehországgal a 3×3-as U18-as Világbajnokságon. A kiélezett végjátékban a csehek 20-19-es gyõzelmet arattak, így a magyar lányok Oroszországgal mérkõznek a bronzéremért.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

A spanyolok legyõzése után az elõdöntõben a veretlen Csehország volt az ellenfél. Révész találatával a magyar válogatott szerzett vezetést. Ezt követõen a csehek 2-1-re fordítottak. Egy balszerencsés ütközés után az egyik cseh játékosnak felrepedt az ajka, de ez sem gátolta meg riválisunkat, hogy 5-2-re ellépjenek. Jáhni találatával kezdtük meg a felzárkózást, majd 6-3 után Tóth Orsolya 1+1-es megoldásával 6-5-re módosult az állás. Révész villanásával pedig 6-6-nál egyenlítettek a mieink, de erre a csehek gyorsan válaszoltak. Ekkor már szakadt az esõ a 3 perc 10 másodperc után érkezõ játékmegszakításnál a szervezõk úgy döntöttek, hogy félbeszakítják a mérkõzést. Bár a tetõ sokat védett, de ezen a mûanyag borításon még a legkisebb víz is rendkívül sérülésveszélyes.

A játék közel egy órát állt. Amikor visszajöttek a csapatok, a csehek 8-6-ra növelték az elõnyüket. Tóth két találatával azonban gyorsan sikerült egyenlíteni. Fej-fej mellett haladtak a csapatok. Jellemzõen riválisunk szerzett vezetést, de 13-13-ig mindig tudtunk egyenlíteni. Révész Beatrix, Balogh Júlia ás Tóth Orsolya szerezte a magyar pontokat. Ezt követõen a csehek kerültek komolyabb lépéselõnybe, amikor két büntetõt értékesítettek, már 16-13-ra vezettek. Tóth jó ütemû betöréseivel 16-15-re sikerült felkapaszkodni. Bár ezt követõen a csehek ismét megvillantak, de lendületben maradtunk támadásban és Jáhni Zsófia találatával 17-17-nél már egyenlõ volt az állás.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

A hajrába érkezve Tóth Orsi 18-17-es elõnyhöz jutatta a magyar válogatottat. A csehek gyorsan egyenlítettek, de Révész újabb találata 19-18-nál újra magyar vezetést eredményezett. Riválisunk egy duplával válaszolt, amivel egy pontra került a meccs lezárásától. Igaz, ehhez a magyar lányoknak is elég lett volna egy dupla. Az utolsó percbe is errõl az állásról érkeztek a csapatok. Mindkét válogatott támadhatott a mérkõzés lezárásáért, de végül nem változott az állás. Hatalmas izgalmak közepette szoros végjátékban 20-19-es cseh gyõzelem született. Mindent kiadtak magukból a magyar lányok és nagyon közel voltak a világbajnoki döntõhöz. Ez azt jelenti, hogy a magyar válogatott a harmadik helyért játszhat Oroszországgal.

Csehország – Magyarország 20-19