Czukor Dalma kiváló játékával nyert a Róma

:

:

Fotó: Oxygen Roma Basket

Folytatódtak az olasz első osztály küzdelmei is a hétvége során. Czukor Dalma csapata december 10-én hazai pályán játszott, és 77-54 arányban arattak sikert a Faenza gárdája ellen, ezzel megszerezték idei 3. győzelmüket.

A mérkőzést a hazai játékosok kezdték jobban, akik a félidőre 18 pontos előnyre tettek szert. 42-24-re vezetett az Oxygen Roma Basket. A harmadik negyedben azonban a vendég csapat játszott jobban és 10 pontra csökkentették a hátrányukat (58-48), de kiváló utolsó 10 perccel (19-6-ra nyerte a Róma az utolsó játékrészt) magabiztos győzelmet szereztek a hazaiak.

Czukor Dalma igazi vezére volt a Rómának, 21 perc 46 másodperc alatt 17 pontot dobott és mellé 6 lepattanót is összeszedett. Ezzel a teljesítménnyel a mezőny legeredményesebb játékosa lett.