Ezüstérmes a Soproni Darazsak Sportakadémia, a SEGLE XXI nyerte az U16-os Bajnokok Tornáját

:

:

Fotó: Soproni Darazsak Sportakadémia

A spanyol SEGLE XXI sikerét hozta a soproni U16-os Bajnokok Tornája 2022-ben. A fináléban a spanyol gárda 80-41-re múlta felül a Soproni Darazsak Sportakadémiát.

A két csapat keretbe foglalta a tornát, hiszen a nyitó napon is összemérték az erejüket. Akkor 72-48-as spanyol siker született. A félidőben mindössze 7 ponttal járt előrébb a SEGLE XXI és azt követően érvényesítették a fölényüket. A spanyol topjátékosokat képző akadémia csapata a döntőben gyorsan magához ragadta a vezetést. Nyolc perc alatt 21-5-re léptek el és ez a különbség az első szakasz végére megmaradt a felek között.

A 26-10-ről induló második negyedben kiváló védekezéssel igyekezett a lépést tartani a soproni gárda és nem is nőtt hasonló ütemben a differencia. Végül azt a 10 percet 12-8-ra nyerték a spanyolok. 20 perc után 38-18 állt az eredményjelzőn. A harmadik szakaszt 10-2-vel indította a SEGLE XXI és a folytatásban a különbség a 30 pontot is elérte. Az utolsó 10 percnek 56-26-ról vágtak neki a felek. Mindent kiadtak magukból a soproniak és hatalmasat küzdöttek. Összességében a spanyolok sikere nem forgott veszélyben, a vége 80-41 lett.

Soproni Darazsak Sportakadémia – SEGLE XXI 41-80 (10-26, 8-12, 8-18, 15-24) Online statisztika
L.d.: Salamon R. 9 | Inés García M. 18, E. Marina Colom 12/6, G. Nicole Domínguez 12