Két negyeddöntő mérkőzés pénteken

:

:

Pénteken két negyeddöntő mérkőzést rendeznek a hazai élvonalban. Az Atomerőmű KSC Szekszárd (3.) – Ludovika-FCSM Csata (6.) és az Aluinvent DVTK (4.) – PEAC-Pécs (5.) párharcok második felvonásai jönnek.

A Szekszárd és a Csata szerdán találkozott a tolnai megyeszékhelyen. Akkor 89-61-es hazai siker született. Az első negyedben Dejza James sérülése ellenére jó távoli dobásokkal nem csak tartotta a lépést a Csata, de 10 perc után 25-20-ra vezetett. Végül a második negyedben 34-34 után kezdte növelni előnyét a Szekszárd. Ekkor már a fizikális és szerkezetbeli különbségek egyértelműen érvényesültek. A szerzett labdák (15-6) és az eladott labdák (10-16) terén mutatkozó differencia jól adja vissza a játék képét. A KSC így végül 58%-os mezőnymutatóval ért el 89 pontot. Senki nem töltött többet a pályán 23-24 percnél szekszárdi oldalon, ami a szezon ezen szakaszában az Európa Kupa négyes döntőre is készülve, kulcsfontosságú.

A Csata a lehetőségeihez képest mindent megtett, hogy versenyben maradjon és 56-49-nél a harmadik negyedben akadt egy felzárkózása. Mányoky Réka ponterős játéka vagy éppen a 10 támadólepattanó mindenképpen olyan elemek, amire lehet építeni. A fővárosi gárda számára döntő lehet majd, hogy az első ritmusváltásra miként tud reagálni, csökkenthető-e a szerdai 16 eladott labda és tanulságos lesz figyelni azt is, hogy a riválisa fizikális fölényét jó távoli dobásokkal mennyire tudja ellensúlyozni. A mérkőzést a Ludovika Aréna kistermében rendezik, ami az élvonalban most debütál. Mivel egy ilyen kisebb helyszínen más a térérzet, eltérőek az arányok, így az első percekben ez mindkét fél játékát befolyásolhatja.

Szintén 18 órától fogadja a PEAC-Pécs az Aluinvent DVTK-t. A PEAC helyzete ismert, nem tudott elutazni Miskolcra az első mérkőzésre, azt 20-0-val az MKOSZ a DVTK-nak írta jóvá. Ennek megfelelően a DVTK-nak már egy csak egy győzelemre van szüksége a négy közé jutáshoz. Nagy kérdés, hogy a pécsiek milyen felállásban szerepelnek majd és ennyi nap kihagyást követően miként alakul a formájuk. A PEAC szombat után csütörtökön este edzhetett először. Legalább edzhetett, ami azért is fontos, hogy a sérülésveszélyt csökkentse. A DVTK legutóbb Valenciában lépett pályára, ahol kiválóan helyt tudott állni. Földi Attila azonban többször elmondta lapunknak, hogy nagyon más kihívás csapata számára, ha esélyes pozícióból, az elvárások terhe alatt kell teljesítenie.

Nagyon csalóka a két csapat idei egymás elleni mérlege. Mindhárom mérkőzést a DVTK nyerte, de hat pontnál nagyobb különbség nem alakult ki. Egyszer ráadásul hosszabbítás döntött. A lepattanócsatában egyetlen alkalommal sem volt jobb a miskolci gárda és így például egy magas szerkezet a PEAC-nak biztosíthat előnyt. Rengeteg a kérdőjel a találkozó kapcsán és nyugodtan mondhatjuk, minden kosárlabda barát sajnálhatja, hogy a járványhelyzet ismét közbeszólt.

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd