Radobasket Törökbálint - Sportdarázs-SMAFC 48-125 (15-28, 10-37, 18-37, 5-23)

Tóth Kitti, Hartai Tamás

Radobasket Törökbálint : Laborczy 4, Holly 5/3, Siklós 11/3, Kovács 5/3, Budai 19. Csere: Juhász, Tarjányi 2, Török 2, Tóth-Miklós, Kőrösy, Kincses, Kohán.

Sportdarázs-SMAFC: Bakó 1, Pfeiffer 16/6, Szabó 21/6, Vasu 26/6, Molnár 19. Csere: Szeli 4, Erdélyiová 29/15, Karácsony 5, Sardak 2, Gombkötő, Török 2,

Fotó: Tóth Zsombor / Soproni Darazsak Sportakadémia

Csütörtökön az Amatőr bajnokság Fehér-csoportjában a Sportdarázs-SMAFC 125-48-as sikert aratott a Radobasket otthonában.

A nagy tudáskülönbség mellett zajló találkozón már 10 perc után 28-15-re vezettek a soproniak. A félidőben 65-25 állt az eredményjelzőn. Már a harmadik negyed végére átlépte a 100 szerzett pontot a soproni gárda. A legnagyobb differencia 77 pont volt a felek között. Ez éppen a mérkőzés végére alakult ki.

Erdélyiová Alexandra 29, Vasi Hanna 26, Szabó Lili 21 pontig jutott a Sportdarázs-SMAFC együttesében. A Radobasket legeredményesebbje a 19 pontos Budai Dorina volt.

Gratulálok a lányoknak, hogy komolyan vették a mérkőzést, a korán kialakult nagy különbség ellenére is. Minden pályára lépő játékosunk hozzá tudott adni a mai teljesítményünkhöz. A 27 szerzett labdának és a 48 százalékos hárompontos dobásunknak külön örülök. Bízom benne, hogy a szorosabb mérkőzésekre is tudjuk majd ezt a formánkat hozni!

– értékelt Srdjan Radulovic, a Sportdarázs-SMAFC vezetőedzője.