Összefoglaló az Európa Kupa szerdai játéknapjáról

:

:

Szerdán az Európa Kupában hét mérkőzést rendeztek, melyekkel lezárult a rájátszás második köre. Összefoglaló.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd győzelemmel búcsúzott az Európa Kupa 2019/2020-as kiírásától. Mindent megtett a szekszárdi együttes és nagy iramban kezdve sikerült ellépni 18 ponttal a Gernikától. A vendégek azonban a félidőig felzárkóztak, majd a vezetést is átvették. A végjátékban a szép lezárásért nagy erőket mozgósított a KSC és 79-75-re legyőzte baszk riválisát.

Nem volt hiány fordulatokból a többi párosításban sem. Az Ormanspor a 8 pontos görögországi veresége után 83-59-re kiütötte hazai pályán az Olympiacos-t és ezzel kivívta a továbbjutást. Arike Ogunbowale 31, Angelica Robinson 14 egységig jutott. A negyedik negyednek úgy vágtak neki a csapatok, hogy mindössze 7 ponttal mentek a törökök, akik ezt követően az utolsó 10 percet 24-6-ra hozták.

Nem lehetett teljes a török szurkolók öröme szerdán, miután a Hatay-nak nem sikerült a fordítás a Szpartak Moszkva ellen. Az oroszok múlt héten 90-71-es sikert arattak hazai pályán. A Hatay a visszavágót 77-70-re nyerte és egy pillanatig nem mutatkozott esélyük a hátrány ledolgozására. Kilenc pontnál jobban nem tudtak elszakadni. Hiába Hind Ben Abdelkader (33 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) és Haley Peters (24 pont, 9 lepattanó) kiemelkedő teljesítménye.

Az orosz csapatok mérlege is felemás. A CCC Polkowice 23 pontos előnyt szerzett az odavágón, így favoritként érkeztek az MBA Moszkva csarnokába. Rövid időre 10 ponttal elszakadtak a moszkvaiak, de nem voltak képesek veszélyeztetni a Polkowice továbbjutását. A vége 82-82-es döntetlen lett. A Polkowice legeredményesebbjének a 21 pontos Maria Conde bizonyult.

A nap legnagyobb fordítását a Basket Landes mutatta be, miután a Cadi La Seu otthonában múlt héten elszenvedett 14 pontos veresége után hazai pályán 81-50-re verte katalán riválisát. A Landes a félidőre 13 pontot lefaragott a hátrányából. A 23-16-os harmadik negyedben pedig leszakította riválisát. A záró szakaszban nem lehetett már kérdés a továbbjutó kiléte. Mimignan Toure 16, Miranda Ayim 15 egységig jutott.

A török és orosz gárdákkal ellentétben a francia csapatoknak sikerült a duplázás. A Carolo Basket a 16 pontos isztambuli sikere után ezúttal 14 egységgel múlta felül a Besiktas-t. Az első percekben nyolc egységgel megléptek a törökök, de a Carolo Basket felzárkózása után nem lehetett kérdés a továbbjutó kiléte. A záró szakaszban már magabiztosan érvényesült a francia csapat fölénye, melyben Endy Miyem 22, Kim Mestdagh 17 egységig jutott.

Nem hibázott a Salamanca, mely 14 pontos lengyelországi sikere után hazai pályán 13 egységgel győzte le az Artego Bydgoszcz alakulatát. A Salamanca a harmadik negyedben 18 egységgel ellépett, de a záró szakaszban 65-65-nél egyenlített az Artego Bydgoszcz. A hajrában viszont ismét a spanyol gárda fölénye rajzolódott ki, így egy 15-2-es futással kialakították a 80-67-es végeredményt. Jewell Loyd 23 pontot elérve emelkedett ki a mezőnyből.

Január 29., szerda

Atomerőmű KSC Szekszárd – Lointek Gernika Bizkaia 79-75 (26-16, 16-20, 15-25, 22-14)
Továbbjutott a Gernika 166-152-es összesítéssel.

Ormanspor – Olympiacos 83-59 (24-18, 17-16, 18-19, 24-6)
Továbbjutott 147-131-es összesítéssel az Olympiacos.

Hatay – Szpartak Moszkva 77-70 (20-13, 17-25, 19-21, 21-11)
Továbbjutott 160-148-as összesítéssel a Szpartak Moszkva.

MBA Moszkva – CCC Polkowice 82-82 (24-20, 17-20, 24-32, 17-10)
Továbbjutott 165-142-es összesítéssel a CCC Polkowice.

Basket Landes – Cadi La Seu 81-50 (17-11, 20-13, 23-16, 21-10)
Továbbjutott 131-114-es összesítéssel a Basket Landes.

Carolo Basket – Besiktas 86-72 (19-22, 18-13, 28-24, 21-13)
Továbbjutott 178-148-as összesítéssel a Carolo Basket.

Perfumerias Avenida Salamanca – Artego Bydgoszcz 80-67 (26-21, 21-10, 18-28, 15-8)
Továbbjutott 158-131-es összesítéssel a Perfumerias Avenida Salamanca.