Ötmeccses győzelmi sorozatban van az Euroligában a DVTK következő riválisa

:

:

Szerdán 20 órától a Casademont Zaragoza vendége lesz a női kosárlabda Euroliga 9. fordulójában a DVTK HUN-Therm. Nézzük hogy miként alakult a spanyol csapat szezonja az októberi diósgyőri vendégjátékuk óta.

A Zaragoza a DVTK-hoz hasonlóan kiváló formában van, nem véletlen, hogy a FIBA munkatársai a hét meccsének választották a két csapat összecsapását. A spanyolok sorozatban öt meccset nyertek az Euroligában. Utoljára október 18-án kaptak ki az elitsorozatban, amikor a Fenerbahce ünnepelhetett 74-71-es sikert az otthonukban. Ez azt jelenti, hogy 5/2-es mutatóval a csoport harmadik helyén állnak a két legyőzőjük a Fener és a DVTK mögött. A spanyol bajnokságban 10/1-es a mutatójuk és holtversenyben a Salamancával vezetik a tabellát. Ott az egyetlen vereségüket október 6-án szenvedték el a Cadi La Seu otthonában.

A bevezetőben említett felsorolás is jól mutatja, hogy október elején akadt ugyan egy rosszabb sorozatuk, de azóta szépen menetelnek. Hasonló helyzetben vannak, mint a DVTK. Nem rendelkeznek kiemelkedő Euroliga sztárokkal és egyetlen fontos mutatóban sem vezetik a csapatstatisztikai rangsorokat az EL-ben. Ugyanakkor hatékonyan működik a rendszerük és kiváló csapatjáték jellemzi őket. Maradva a csapatstatisztikai rangsoroknál, a legjobban a triplákban és a lepattanókban állnak. A triplákat tekintve átlagban 6.1-et szereznek 33.8%-os mezőnymutatóval. Ez a Győr és a Fener mögött ez a harmadik legjobb érték. A lepattanókban pedig 39.8-at jegyeznek, ami a Schio és az USK Praha mögött a harmadik legjobb átlag.

Egyénileg Leonie Fiebich a legjobbjuk. A német 5:5 és 3×3-as válogatott klasszis jelenleg 12.6 pont, 7.9 lepattanó és 2.4 gólpassz átlaggal rendelkezik. A FIBA szakíróinak szubjektív MVP versenyében a Fenerbahce két zsenije, Emma Meesseman és Kayla McBride mögé a harmadik helyre lépett előre. Eddig 18 triplát értékesített 45%-os mutatóval. A 18-ból 7-et az elmúlt két fordulóban a Lublin és a Sepsi elleni siker alkalmával. Fiebich mögött Mariona Ortiz és Tanaya Atkinson rendelkezik a legjobb teljesítmény-index átlaggal. Ortiz a nyolc meccsen 6.8 pontot, 4.3 lepattanót és 4.3 gólpasszt átlagolt.

A két csapat októberi meccsét 66-63-ra nyerte a DVTK. Nagyobb hátrányból tették nyílttá a meccset a spanyolok. A diósgyőri vendégjátékhoz képest változás a Zaragoza keretében, hogy visszatért sérülése után Petra Holesinska, de kiesett Helena Oma. Súlyos térdsérülést szenvedett, azóta meg is műtötték. A helyét Mikayla Pivec vette át. Az elmúlt két bajnokit és a hosszabbításban megnyert Sepsi elleni Euroliga csoportmeccset kihagyta Tanaya Atkinson. Az amerikai játékos a DVTK ellen 19 pontot ért el ősszel és összességében hét meccsen 10.9 pontot, 4.6 lepattanót átlagolt. Érdekes lesz figyelni, hogy játszhat-e.

Árulkodó adat, hogy a válogatott szünet óta lejátszott nyolc meccsükből ötöt hat ponttal vagy kisebb különbséggel nyertek meg. Ez azt mutatja, hogy kifejezetten jól teljesítenek kiélezett versenyhelyzetben. A győzelmi szériájuk a bajnokságot is figyelve 13 meccses jelenleg. Bízzunk benne, hogy ez a szép sorozat szerdán este megszakad, mert ez azt jelenti, hogy a DVTK egy nagyon fontos idegenbeli sikerrel gazdagodna.