NKA Universitas Pécs II. - Sportdarázs-SMAFC 58-70 (15-20, 6-18, 15-12, 22-20)

Amatőr bajnokság, rájátszás az 1-16. helyért - 2. forduló
Csallóközi Gábor, Fleischmann Krisztián

NKA Universitas Pécs II.: Bojtár 9/3, Hőgye 2, Csirke, Halmágyi 12, Varga 10/9. Csere: Piukovits 2, Fekete, Gréts 10/3, Bercsi 2, Szakolczi 9/3, Jónás 2,

Sportdarázs-SMAFC: Kókai 11/3, Bakó 14/6, Zaja 29, Völgyi, Gombkötő 2. Csere: Gergő 2, Tátosová, Janzsó 2, Toman R. 10/3.

Fotó: NKA Pécs

Az Amatőr bajnokság negyeddöntő párharcának első mérkőzésén a Sportdarázs-SMAFC 70-58-as győzelmet aratott az NKA Universitas Pécs II. otthonában. Folytatás csütörtökön Sopronban.

Toman Réka triplája vezette fel a mérkőzést, majd nem sokkal később Bakó Patrícia is kétszer eredményes volt távolról, így az első percekben lépéselőnybe került a Sopron. A pécsiek nem engedték leszakítani magukat, szintén távoli dobásokkal, előbb Bojtár Bettinától, majd Gréts Dalmától 8-8-nál és 15-15-nél is egyenlítettek. Ezt követően az első negyed végére 20-15-re lépett el a Sportdarázs-SMAFC, majd nem sokkal később 9 pontra növelte előnyét.

A lélektani 10 pont fölé 29-18-nál nőtt a differencia. Jó ritmust kapott el a Sopron, 35-19-nél már 15-4-es futásban voltak Srdjan Radulovic tanítványai. A félidőben 38-21 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed elején 42-21-nél már a 20 pontot is átlépte a különbség. Nagy erőket mozgósítottak és keményen küzdöttek a pécsiek, hogy csökkentsék a hátrányukat. Ennek meglett az eredménye: 44-34-nél 10 pontra olvadt a különbség.

A hullámzó mérkőzésen a harmadik szakasz végére 50-36-ra elszakadt a Sportdarázs-SMAFC. Amikor pedig Kókai Patrícia triplája is célt ért, 57-40-nél újra 17 egység választotta el a feleket. A mezőnyben Dorja-Iva Zaja dominált. Lassan 30 szerzett pontnál járt, csapata előnye pedig rendre a 20 egységet ostromolta. Az utolsó percekre azonban visszaesett a koncentráció soproni oldalon és jó büntetőzéssel, illetve Varga Napsugár triplájával ezt kihasználta az NKA Universitas Pécs. A vége 70-58 lett.