15 pontos hátrányból fordított a DVTK Gyõrben és elõrelépett a harmadik helyre

:

:

A DVTK 71-59-es gyõzelmet aratott Gyõrben és ezzel az alapszakaszban a harmadik helyen zárt a tabellán.

Viszonylag egyszerû volt a képlet a Gyõr és a DVTK mérkõzése elõtt. A gyõrieknek elég lett volna egy bármilyen arányú gyõzelem az alapszakasz második helyéhez, míg a DVTK-nak minimum 5 pontos sikerre volt szükség.

A DVTK már az elsõ percben ledolgozta a „hátrányát”, miután Szécsi ziccerét követõen 5-0 állt az eredményjelzõn. A folytatásban azonban a Gyõr vette át az irányítást, 7-6-os állásnál beindult a triplaesõ. Vajda Anna és Horváth Krisztina kezdte el termelni a hármasokat, majd Milica Ivanovic következett. Az elsõ szakaszban hét hazai tripla ért célt, miközben a DVTK szinte csak büntetõkbõl tudta növelni a pontjai számát. Az elsõ szakasz végén 29-17 állt az eredményjelzõn.

A második negyed elején sem változott a játék képe, Laklóth két újabb triplája után 39-24-re elment a Gyõr. Ekkor a kérdés igazából az volt, hogy ezt a dobóformát meddig lehet tartani. A második negyed második felére már visszaesett a hatékonyság hazai oldalon, ráadásul a Gyõrnek nem kedvezett a sok fault miatt töredezetté váló a játék. A DVTK Bishop pontjaival kezdte meg a felzárkózást. A félidõ Bálint Réka 2+1-es megoldásával és Szécsi két büntetõjével zárult, amivel 42-35-re felzárkózott Maikel Lopez alakulata.

A harmadik negyed Czank triplájával indult, melyre Ivanovic válaszolt. Kettõjük dobópárbaja 47-40-ig tartott, mely után teljesen leblokkolt támadásban a Gyõr. Horváth és Bishop tripláival fordított a DVTK. 54-47-nél pedig már egy 14-0-s szériában volt a miskolci csapat. A közel 6 percre nyúló kosárcsendet Vajda Anna törte meg. A harmadik negyedet Czank Tímea foglalta keretbe, újabb remek megoldása után 56-49-re ment a DVTK.

Bár a számszerû eredményben igazán nagy különbség nem mutatkozott, a játék képe egyértelmû DVTK fölényt mutatott. Amikor pedig Bálint Réka triplája is behullott és ezzel 61-49-re módosult az állás, eldõlni látszott a rangadó sorsa. Az utolsó percekben 10 pont felett állandósult a különbség, ami azt jelent, hogy a DVTK az egymás elleni eredményt is a maga javára fordította.

CMB CARGO-UNI GYÕR–ALUINVENT-DVTK MISKOLC 59–71 (29–17, 13–18, 7–21, 10–15)