A BEAC magabiztos győzelme az alsóházi rangadón

ELTE-BEAC Újbuda - PINKK-Pécsi 424 87-71 (16-18, 23-21, 26-15, 22-17)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
Györfy R., Hervay T., Drenyovszki D. (Schäffer B.)

ELTE-BEAC Újbuda: Czank 3/3, Smith 26/6, Mérész 10, Small 21/3, Boros J. 8. Csere: Laufer, Dusanic 10/6, Koch 9/9, Zsámár, Juhász, Orosz, Szabó

PINKK Pécsi 424: Vorpahl 8, Pucz 4, Zubac 14/3, Demeter 14/6, Sarauskaite 22. Csere: Tenyér 1, Jáhni 4, Zsilinszky, Szücs L., Kovács K. 2, Horváth Zs. 2

Az ELTE-BEAC Újbuda a 20. forduló nyitó mérkőzésén 87-71-re legyőzte a PINKK Pécsi 424 együttesét.

Igazi alsóházi rangadóra készültek a csapatok. Két olyan együttes találkozott, mely eddig két sikert szerzett idén. A felek decemberi találkozója ráadásul hosszabbításban dőlt el a BEAC javára. A sérülésből visszatérő Dragan Zubac és Demeter Nóra tripláival az első percekben a PINKK került lépéselőnybe. A játékrész közepén 13-6-nál már Balogh Judit kért időt. A BEAC rendezte a sorokat és 13-12-re villámgyorsan felzárkózott. A folytatásban nem alakult ki nagy különbség. 10 perc után 18-16-ra ment a baranyai gárda.

A második negyed elején a BEAC ragadta magához a kezdeményezést. Négy és fél perc alatt 10-4-es sorozattal 28-23-ra fordítottak a hazaiak. Az ekkor megszerzett előnyt azonban még nem tudták megtartani. 31-31-nél egyenlített a PINKK. A félidőig egyik fél sem szakadt el 4 pontnál jobban. A szünetben 39-39 állt az eredményjelzőn. A BEAC-nál Iesha Small 12, míg a PINKK-nél Dragana Zubac 10 ponttal volt a legeredményesebb.

A harmadik negyedben 46-45-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az ekkor már második tripláját szerző Koch Dóra révén kezdte növelni előnyét a BEAC. A vendégek 55-47-nél kértek időt, de a játékrész hajrájában a 13 egységet is elérte differencia. Az utolsó 10 percnek 65-54-ről vágtak neki a felek. A BEAC a harmadik negyedet 26-15-re nyerte és a kiemelkedő dobóteljesítményét jól mutatja, hogy a 14 mezőnykísérletéből 10-et értékesített a házigazda ebben a szakaszban.

A negyedik negyedben 69-57-nél még volt labdája a PINKK-nek, hogy 10 pontra felzárkózzon. Ezzel nem élt, innen a BEAC egy 8-2-es futással eldöntötte a győztes kilét. Kevesebb, mint 5 perc volt hátra, amikor 82-61-nél már a 20 egységet is átlépte a differencia. A hajrában a korábban kevesebb lehetőséget kapók is pályára léptek. A BEAC-nál játékra jelentkezhetett hosszú kihagyás után Szabó Dóra, így a hazaiak a kulcsfontosságú 87-71-es sikert mellett a csapatkapitányuk visszatérését is ünnepelhették.

Fotó: Girgász Péter / ELTE-BEAC Újbuda