A Vasas legyőzte a Csatát a Piros csoport rangadóján

:

:

Szerdán egy mérkőzést rendeztek az ANB Piros csoportjában. Ezen a Vasas Akadémia II. kiélezett küzdelemben, de a második negyed közepétől végig vezetve 82-71-re legyőzte a Csata DSE gárdáját.

Az első szakasz végén 20-16-ra vezetett a Csata DSE. A Vasas a második negyedben fordított, amikor 26-22 után 12-0-s futással 34-26-os előnyt építettek fel. A félidőben 44-39-re mentek.

A harmadik etapban 46-44-re még felzárkózott a Csata, de innen egy újabb 10-0-val ismét ellépett a Vasas. Ez a futás már döntőnek bizonyult. A 65-53-ról induló záró szakaszban végig őrizte előnyét a házigazda.

A győztes gárdában Madár Eszter (23 pont, 12 lepattanó), Tóth Orsolya (17 pont, 10 lepattanó) és Budácsik Dorottya (10 pont, 11 lepattanó) is dupla-duplát ért el. A Csata DSE legeredményesebbje a 19 pontos Rakita Lili volt, míg mellette Toman Petra 14, Gyöngyösi Janka 13 pontig jutott.

Vasas Akadémia II. – Csata DSE 82-71 (16-20, 28-19, 21-14, 17-18)