3x3

Csoportgyőztes a magyar válogatott az U23-as 3×3-as világbajnokságon

:

:

Péntek délután lezárultak a lublini U23-as 3×3-as világbajnokságon a C-csoport küzdelmei. A magyar válogatott végül három győzelemmel és egy vereséggel csoportja első helyén zárt.

Mint ismert, a mieink a szerdai játéknapon 22-13-ra verték Egyiptomot, majd 21-10-re Olaszországot. Pénteken előbb Thaiföld volt a rivális, akiknél 21-7 arányban bizonyultak jobbnak Süle Krisztina tanítványai. Ezt követően zárásul Franciaországtól 21-15-re kaptak ki a magyar lányok.

A francia válogatottól elszenvedett vereség ellenére a magyar csapat megszerezte a csoport első helyét. Az ötösünk záró meccsén ugyanis Olaszország 18-16-ra legyőzte Franciaországot. Ezzel három gárda zárt 3/1-es mutatóval. A hármas körbeverésben a szerzett pontok döntöttek. A mieink 79, a franciák 76, az olaszok 70 ponttal zártak.

A magyar válogatott vasárnap 13 óra 25 perctől vív negyeddöntőt az A-csoport második helyezettjével.