Győzelemmel kezdte a világbajnoki selejtezőt Franciaország

Franciaország - Mali 77-66 (23-18, 21-17, 14-12, 19-19)

Belgrád, Ranko Žeravica Sports Hall
Proc, Paez Artega, ElSharnouby

Franciaország: Epoupa, Chartereau 11/6, Rupert 13/9, Williams 11/9, Chevaugeon. Csere: Berkani 3/3, Fauthoux, Ciak 10, Badiane 4, Johannes 11/9, Toure 14/6, Chery.

Mali: Sangare 2, Gandega 5/3, Tirera 8, Kone 26, N'Diaye 12/3. Csere: K. Coulibaly 4, N. Traore 2, As. Traore, A. Coulibaly 5/3, Am. Traore 2.

A világbajnoki selejtezők belgrádi B-csoportjában az olimpiai bronzérmes, Európa-bajnoki ezüstérmes Franciaország 77-66-ra legyőzte Malit. A francia csapat az első negyed hajrájától végig vezetett, de egy pillanatra nem lankadhatott a figyelme.

Az első percekben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok.Végül Mali 18-17-es előnye után zárta 6-0-val az első szakaszt a francia gárda és innentől végig előrébb jártak. A félidőben 44-35 állt az eredményjelzőn. A harmadik etapban jellemzően 8-10 pont között mozgott a differencia.

Az 57-48-ról induló záró szakaszban is őrizte előnyét az európai alakulat. 13 pontos különbséggel két sportszerűtlent viszonylag könnyű szívvel befújtak Franciaországnak, amivel még visszajött a mérkőzésbe Mali, de 65-55 után Gabby Williams triplájával visszaállt a nagyobb differencia. Onnan az utolsó négy percben nem lehetett kérdés a győztes kiléte.

A Sopron Basket légiósa Gabby Williams 23 perc alatt 11 ponttal, 5 lepattanóval és 2 gólpasszal zárt. A legeredményesebb a 14 pontos Migna Toure lett. Mali válogatottjában Sika Kone jegyzett 26 pontot és 9 lepattanót.