Juhász Dorka és Határ Bernadett is pályán

:

:

Fotó: Famila Schio

Vasárnap az olasz és a spanyol rájátszásban is szurkolhatunk magyar játékosnak.

Olaszországban az egyik fél második sikeréig tartó negyeddöntő párharcok második felvonásai kezdődnek. A Famila Schio az Alama San Martino di Lupari vendége lesz. Az első találkozót a Schio hazai pályán 83-67-re nyerte és az erőviszonyok alapján vasárnap este le is zárhatja a negyeddöntőjét. Végig kézben tartott az irányítást a Schio, a 62 kísérletükből született 30 mezőnykosár, a 46-29-re megnyert lepattanócsata mindenképpen olyan adatok, amiket látni szeretett volna a szakmai stábjuk a meccs végén. Magyar szemmel pedig Juhász Dorka 18 pont, 10 lepattanós dupla-duplája szintén kiemelkedő.

A San Martino számára nagy csapás ebben az évadban, hogy fáradásos törés miatt februárban elveszítették az addig legeredményesebb játékosukat, Stephanie Kostowiczot. Messze nem ezen múlt azonban a párharc első felvonása. A játék minden elemében riválisa fölé kerekedett a Schio. Szempontjukból azért is lenne fontos a 2-0, hogy minél frissebb maradjon a gárda a folytatásra.

Fotó: Perfumerías Avenida Salamanca

Spanyolországban oda-visszavágós kuparendszerben zajlanak a negyeddöntők. Ennek a “szépsége”, hogy a magasabban rangsorolt gárdát ez kevésbé jutalmazza, ami a Salamancát is nehéz helyzetbe hozta. Határ Bernadették ugyanis alapszakasz-győztesként 12 pontos vereséget szenvedtek a Baxi Ferrol otthonában. A szezon korábbi szakaszához képest kevesebb a sérült a Salamancánál, ötös győzelmi sorozatban voltak a csütörtöki fellépés előtt. Komoly meglepetés, hogy hátrányba kerültek.

Vasárnap hazai pályán 13 ponttal kell nyerniük Határ Bernadettéknek, ami nem lehetetlen feladat. Ehhez azonban mindenképpen nagyobb koncentrációra lesz szükség, hiszen mindössze 29%-al dobtak az első mérkőzésen. Különösen a 2/21-es triplamutató óriási hátrány számukra. Ahogy az is, hogy több eladott és kevesebb szerzett labdájuk volt. Lényegesen több energiát tudott belerakni a találkozóba a Baxi Ferrol. Ha vasárnap ebben fordul a kocka, akkor még mindig a Salamanca a favorit.