Minden párharcban a magasabban rangsorolt csapat elõnyben Törökországban

:

:

Megkezdõdtek Törökországban az egyik fél második gyõzelméig tartó negyeddöntõ párharcok. Minden pályán a magasabban rangsorolt csapat aratott gyõzelmet.

Az alapszakaszgyõztes Yakin Dogu Üniversitesi 83-37-re kiütötte az İstanbul Üniversitesi gárdáját. Már az elsõ negyedben 20 pont felett alakult a differencia. Courtney Vandersloot közel 26 perc alatt 17 ponttal, 5 lepattanóval és 5 gólpasszal vette ki a részét a sikerbõl.

Ahogy arra számítani lehetett, a Fenerbahce-t meg tudta szorongatni a Mersin. A csata 25 percen át szoros volt, majd 48-44 után került igazán fölénybe a Fener. A záró szakasznak már 66-53-ról vágtak neki és végül 83-71-es sikert ünnepelhettek. Allie Quigley 29 perc alatt 20 pontot, 4 gólpasszt és 3 lepattanót szerzett.

A negyeddöntõk csúcsrangadóján a Galatasaray óriási csatában 72-69-re gyõzte le a Hatay-t. A két csapat végig fej-fej mellett haladt, a Hatay még az utolsó 5 percbe érkezve is tudott vezetni. A szoros végjátékból a Galata jött ki jobban, melynek keretében a 15 pontos Moriah Jefferson lett a legeredményesebb.

Az AGÜ 65-58-ra gyõzte le a Besiktas-t. Kicsit csalóka az eredmény, hiszen a harmadik negyed végén már 14 ponttal is vezetett az AGÜ és végig kézben tartották az irányítást. A Besiktas akkor faragott a hátrányából, amikor az AGÜ szakmai stábja a kulcsembereket lecserélte.

A negyeddöntõ párharcok április 24-én a második mérkõzésekkel folytatódnak az alacsonyabban rangsorolt együttesek otthonában.

GALATASARAY – HATAY BªB. 72-69
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Galatasaray javára.

FENERBAHÇE – MERSİN BÜYÜKªEHİR BLD. 82-71
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Fenerbahce javára.

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ – İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 83-37
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Yakin Dogu Üniversitesi javára.

BELLONA AGÜ – BEªİKTAª 65-58
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Bellona AGÜ javára.