A második negyedtől uralta a mérkőzését a Sportdarázs-SMAFC

Sportdarázs-SMAFC - MTK-TFSE 83-62 (17-16, 23-16, 21-15, 22-15)

Esztergályos Róbert, Dr. Popgyákunik Balázs

Sportdarázs-SMAFC: Kókai 12, Bakó 21/3, Tátosová 5/3, Toman R. 8, Gombkötő 2. Csere: Pásztor, Toman D. 13/9, Rokob 5, Salamon, Völgyi 9/3, Sinka-Pálinkás 8/6.

MTK-TFSE: Vladár 26/6, Úr 4, Csoma 7/3, Horváth 18, Munkács 5/3. Csere: Dr. Gróf, Suhajda 2, Hruby.

Fotó: Tóth Zsombor / Soproni Darazsak Sportakadémia

Az Amatőr bajnokság Piros-csoportjában a Sportdarázs-SMAFC 83-62-re legyőzte az MTK-TFSE gárdáját.

A két csapat az első negyedben fej-fej mellett haladt. 10 perc után 17-16-ra vezetett a Sportdarázs-SMAFC.  A második negyedben nyílt ki az olló a felek között, amikor 28-27 után 12-0-val 40-27-re szakadtak el a soproniak. A félidőben 40-32 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben 51-43-ig 8-10 egység környékén mozgott a differencia. Ezt követően 10-4-es sorozattal erősítette meg vezetését a házigazda. A 61-47-ről induló záró szakaszban végig dominált a Sportdarázs-SMAFC és a 21 pontos Bakó Patrícia vezetésével magabiztos sikert aratott. Az MTK-TFSE legeredményesebbje a 26 pontos Vladár Róza volt.

Gratulálok a lányoknak, jó mérkőzést játszottak! Jól védekeztünk, aminek örülök. A találkozó első szakaszában nem tudtunk kosarakat szerezni az átmenetekből. Amikor ezen a téren feljavultunk, akkor rögtön nagyobb különbséget tudtunk kialakítani. Ez, illetve a hosszabb kispad jelentette a különbséget a csapatok között.

– értékelt Srdjan Radulovic, a Sportdarázs-SMAFC vezetőedzője.

Bozsó Ádám, az MTK-TFSE vezetőedzője így látta a találkozót:

Gratulálok A Sopronnak! Nagyon szépen kordinálták a védekezésüket, 25 eladott labdára kényszerítve minket, mellyel nem lehet mérkőzést nyerni. Voltak nagyon jó periódusaink az első félidőben, három negyedet buktunk el 6-7 ponttal. Nem feltétlenül mondanám azt, hogy 20 pont a különbség a felek között. Vladár Rózihoz és Horváth Dórihoz nem tudtak a többiek felnőni.